| anonim_4396 a întrebat:

Buna smile Am 16 ani si un prieten de 18 ani. Suntem impreuna de 5 luni si tinem foarte mult unul la altul,ne potrivim, lucru care ne-a si apropiat foarte mult in cele 5 luni de stat impreuna. As vrea sa-mi incep viata sexuala cu el,dar chestia este ca eu i-am spus ca nu mai sunt virgina pentru ca am vrut sa par mai experimentata... El nu mai este virgin, este destul de experimentat... Cum sa fac sa nu-si dea seama ca sunt virgina? Mi-e rusine sa-i spun acum "Ia stai ma' ca te-am mintit, sunt virgina" Oare o sa-si dea seama ca inca sunt? Pur si simplu m-as simti umilita daca i-as spune ca sunt virgina,as simti ca depind de el intr-un fel,ca trebuie sa aiba grija de mine etc. El este un tip sensibil,rabdator si foarte romantic si poate pare ciudat, dar daca i-as spune ar avea mult prea multa grija si ar face din asta un mare "eveniment" si eu nu vreau sad
Nu stiu cum sa fac sa nu-si dea seama sad Ce sa fac? Am sanse sa ma prefac si sa nu se prinda?

10 răspunsuri:
| Mirela37 a răspuns:

Sa te prefaci nu ar fi prea greu dar acum depinde de cat de atent e el. Pana la urma nu ar fi chiar atat de rau daca i-ai spune adevarul, in felul asta ai parea un copil inocent si dragut in fata lui si asta s-ar putea sa-ti placa si tie. Totusi e cam devreme sa te gandesti la asta ca pana la urma 5 luni nu inseamna chiar atat de mult. Mai ai putina rabdare pentru ca faptul ca nu i-ai spus adevarul demonstreaza ca inca nu ai suficienta incredere in el chiar daca tu ai impresia ca ii poti spune orice. happy

| grab a răspuns:

Nu ai mai intrebat asta aici odata?
Si parca ti-am zis ca a recunoaste ca esti virgina deranjeaza doar un partener retardat/tampit/imatur recte => nu te merita?!
Succes si ramai virgina!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
O sa-si dea seama, deoarece penetrarea la o virgina este extrem de greoaie!
Si inca ceva:ai doar 16 ani, esti un copil, nu este recomandat sa-ti incepi viata sexuala, nu esti pregatita, nu stii ce riscuri implica asta!
Nu plesnesti daca mai astepti macar 10 ani.
Te pup!

| luiza17 a răspuns:

Tu nu ai teme de vacanta sau asa ceva? nu ar fi mai bine sa faci tu temele de vacanta acum si sa faci sex peste vreo 4-5 ani?

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Isi va da seama, asa cum ai spus, e experimentat si stie! Sii oricum, prima data nu va fi asa placut pentru tine, te va durea si asta se va vedea. De ce nu vorbesti cu el? Daca nu ai incredere in tine si in el inseamna ca nu ar trebui sa iti incepi viata sexuala si sa mai astepti. Daca ii spui te va intelege nu? Nu inteleg de ce ti-e rusine ca esti virgina la 16 ani. E normal ca el sa aiba grija de tine, doar e iubitul tau si va iubiti atat de mult nu?

| Ea12345 a răspuns:

O sa regreti daca nu-i vei spune. Ce crede el ca nu mai esti virgina la 16 ani? Plus ca te va aprecia mai mult cand ii vei spune. SI crede-ma, vrei atentia aia in plus. Prima oara va fi foarte greu si dureros pentru tine si trebuie sa-i spui, ca sa aiba grija, daca nu, te va durea groaznic si vei suferi.Ai noroc ca nu e invers, sa-i fi spus ca esti si sa nu fii.

| Matt24 a răspuns:

Dupa cum l-ai descris, cred ca ar intelege.Dar poate ca nu-si va da seama, poate a minti si el, baietilor le place sa para macho.Eu zic sa mai astepti cateva luni, 5 este destul de putin.

| DeeaMarry a răspuns:

Esti o naiva.
Habar nu ai ce avantaj deti fata de restul fetelor. Habar nu ai cat de mult te-ar pretui daca ar sti ca esti virgina.
Acum spui ca nu vrei sa fie un mare eveniment, dar sa vedem cum te simti dupa.
Ar trebui sa te mandresti ca esti virgina. Din punctul meu de vedere, e rusinos sa nu mai fi la varsta asta. Ai idee la ce riscuri ai de gand sa te supui? Crezi ca stii tot ce trebuie despre contraceptie? Ce ar spune parintii tai daca ar afla dupa? Esti dispusa sa mergi cu ei de mana la controlul ginecologic obligatoriu imediat dupa inceperea vietii sexuale?(pentru ca esti minora, si nu poti merge singura).
Spui ca ti la iubitul tau, dar l-ai mintit. Normal ca o sa-si dea seama ca esti virgina. Spune-i si lui exact ce ne-ai spus noua si sunt sigura ca o sa te inteleaga.
PS: 5 luni e foarte putin timp, mai ales la varsta ta. Mai gandeste-te!

| Arkhasas a răspuns:

Trist cum la 16 ani vă începeţi vieţile sexuale şi după aia vă miraţi că de ce vă părăseşte, că a zis că vă iubeşte.
Păi dacă îţi începi viaţa sexuală o faci pentru tine, nu pentru prietenul tău, deci implicit dacă el mâine îţi spune : "marş fă de aici" nu ai nici-un regret.
Oricum el îşi dă seama.
Dar chestia e că tu trebuie să te trezeşti la realitate, eşti încă imatură şi nu ştii ce îţi place şi ce nu.

Răspuns utilizator avertizat