| Sloe a întrebat:

Sotul meu si-a dat drumul in mine de 2 ori, sunt in a 5 zi de ciclu..azi s-a terminat! Ne dorim tare un bebe, pot ramin gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU poti ramane insarcinata, fiindca practic este aproape cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in perioada zilelor in care se produce menstruatia/sangerarea, adica a primelor 8-9 zile ale ciclului menstrual. Teoretic o sarcina de obicei aproape in toate cazurile se poate forma doar in cazul in care sexul este intretinut dupa a 10-a zi a CICLULUI (numarat incepand cu prima zi de menstruatie). Cele mai mari sanse de sarcina se situeaza intre a 12/13 zi si a 17/18 zi a CICLULUI zile in care este indicat sa se intretina mimin 2 acte sexuale terminate de fiecare data in vagin, sperma sa fie ejaculata cat mai profund si femeia sa ramana intinsa pe spate inca 15-20 de minute dupa terminarea sexului. Succes. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreti un copil dar nici nu stiti cum se face?

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti ramane gravida. Se poate ramane gravida numai daca ejaculeaza in tine cu 1-2 zile inainte de perioada fertila sau in toata perioada fertila.

| sofisis a răspuns:

Wow....asa intrebare de clasa a-9 -a. Ar trebui sa stii ca trebuie sa faci sex cand nu esti pe stop pentru a face copii. De principiu...

| anamaria82726 a răspuns:

Deocamdata nu poti sti daca esti insarcinata...deobicei se detecteaza dupa 2-3-4 saptamani de la sex. Sunt sanse sa fi ramas, dar daca erai pe ciclu nu inseamna neaparat ca ai putea fi gravida. Mai degraba cand nu esti pe ciclu ramai gravida. Iti dai seama ca esti daca menstrele nu iti vor veni la tomp

| Lola05 a răspuns:

Actul sexual trebuie să aibă loc cât mai aproape de data ovulației, pentru a mări șansele obținerii unei sarcini. Așadar, dacă vreți bebe, cumpără teste de ovulație și prestați când se pozitivează și încă 2-3 zile după happy

Spor!