| mada404 a întrebat:

Sper ca o sa aveti destula rabdare sa imi cititi romanul. M-am mutat de 2 saptamani cu verisoarele mele mai mari (una de 18 si cealalata de 20). In blocul din fata sta un baiat de 17 ani cu care am vorbit de mai multe ori pe mess si prin magazine =]]. Dupa 3 zile (eu am 14, am uitat sa mentionez) m-a invitat sa il insotesc pana la parintii lui sa le duca ceva. Am acceptat.Cand ne-am intors m-a condus pana in fata blocului m-a luat in brate si m-a sarutat.Nu i-am mai spus nimic si am plecat, apoi, povestindu-le si verisoarelor.Prima data nu au spus nimic.Cand am intrat in acea seara pe mess m-a invitat sa vin la el urmatoare zi.De data asta vrisoarele mele nu au fost de acord, pentru ca nu stiau ce are el de gand.Normal ca nu am rezistat si m-am dus.Am stat la el si am vorbit ore intregi, apoi ne-am uitat la un film.Am adormit in bratele lui si m-am simtit extraordinar.Am simtit pentru prima data ca este un baiat mult mai "normal" ca ceilalti. Mi-a spus ca ma place foarte mult si ca ar vrea sa incercam sa vedem ce iese din asta. Eu nu stiu ce sa zic. Se vede din gesturile lui ca este altfel, dar pur si simplu imi este frica. Vreau un sfat, va rog.

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Woooow tare! Hmm nici o pipaiala nk nk?
Asculta un pic : el fiind cu cv ani m mare ca tine, are o gandire mai matura! hai ca sa nu mai ocolesc baietii au un scop, de a ajunge la pat cu ea, cu ocolite sau fara ocolite, nu stiu daca o sa poata el sa se abtina un an, doi sa stea fara sa face-ti dragoste! Crede-ma k eu nu as putea sa stau cu o fata fara asa! Ideea sta in felul urmator : Nu prea e bine sa iubesti de mik, si intr-un fel e bine! Ajungi sa stii ce inseamna asta, si sa stii ce inseamna dezinteresul, si multe altele! Exista iubire! Dar iubirea asta e sa zicem "unitate de masura " asta pe zi ce trece, acelasi sentiment variaza! Adica o sa ai parte de mai putina iubire, muulta iubire si etc! Nu zic caci varsta ta incomodeaza pentru el, ci doar faptul ca vei fi expusa la cv ce nu ai m`ai trecut sau nu stiu poate ai trecut! Fetele de varsta ta sunt usor de cucerit si tare naive! Doctorii cat si preotii zic unele chesti k nu e bine sa faci aia, sa nu..., etc, daca stai sa te gandesti si ei au fost mici si au trecut prin sentimentul asta! Daca te face sa il doresti indiferent in ce moment si nu iti cersheste asta verbal, atun cred eu ca esti pregatita de ceea ce va urma! Incearca sa il cunosti mai bine, ofera-i prietenia ta si vezi ce iese! succes si ai grija de tine! >big grin

| SimonaAdina a răspuns:

Iti spun doar un singur lucru si te rog sa te gandesti bine la ce iti voi spune...Un baiat serios nu te-ar invita acasa la el, exista multe locuri in care v-ati fi putut intalni.Verisoarele tale mai mari au mai multa experienta ca tine si nu cred ca au vrut sa iti interzica ceva bun.Au vrut doar sa te fereasca de un pericol.Nu e bine sa ai incredere intr-un baiat care DEJA te duce acasa la el.Si sunt sigura ca in gandul tau ai sa spui ca daca ar avea intentii rele ar incerca sa o faca atunci cand ai fost acasa la el.Dar nu este asa, el a vrut doar sa iti faca o impresie buna pentru inceput pentru ca sa te poata prinda in plasa.

| Vara200 a răspuns:

Poi puteti fi impreuna, dar sa ai grija cu el pentru ca totusi are 17 ani si s-ar putea sa vrea apoi ceva mai mult...Dar cere-le la verisoarele tale niste sfaturi caci ele au o varsta si cred ca au trecut prin mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te arde si nu-i de bine.

| Bogdy00 a răspuns:

Ok...pai sa vedem, daca va placeti reciproc...de ce sa nu fiti impreuna. Daca verisoarele tale nu-s de acord trebuie sa le explici cum sta treaba. Ca si ele au fost si poate sunt indragostite. Iar daca ti-e teama ca ti-ar zice ceva in genu, iubita mea vrei sa facem sex sau mai stiu eu, poti sa-l refuzi politicos si sa-i explici ca esti prea mica sau mai stiu eu. Daca te iubeste cu adevarat va intelege. Totusi no sa te vioseze?! Nu?! laughing