| anonim_4396 a întrebat:

sper sa nu va plictisesc prea tare dar am nevoie de ajutor.Tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care aveam o relatie de un an si ceva, iar cand sa aflat prin "lume" a ajuns la urechea unui amic de la bloc.Acesta na mai suportat si m-a chemat o dta la el sa vb. Mi. a spus ca lui ii place f mt de mine si ca vrea sa avem o relatie.Acesta avand o relatie cu o tipa de 3 ani si ceva aproape...I.am zis ca eu nu pot sa ma bag peste el pentru ca mi. e aiurea fata de fata aia poate il iubeste. Tin sa va anunt ca de cand st impreuna toata lumea nu ia vazut o dta de mana sau pupandu.se.Mi.a zis ca sa incercam sa fim impreuna. daca nu merge asta. iar daca merge o lasa pe aia.ca sasa a zis ca de mt vroia so lase ca nu se mai intelege deloc cu ea.plzz.ajutati.ma ce sa faq?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Scrie si tu ca lumea data viitoare!

Eu cred ca isi cam bate joc de tine si pe fatahee hee
Adica pe tine te tine pe ascuns ca 'amanta' si pe cealalta o denigreaza in fata ta!
In primul rand nu sti tu ce este de fapt intre ei si e clar ca e un mitocan din moment ce ti-a propus asa ceva!

E totusi alegerea ta!

identitate
| identitate a răspuns:

Daca a stat 3 ani cu ea fara sa simta nimic si inca sta desi nu simte nimic tu ce crezi, merita? E unul care nu stie ce vrea si asteapta sa primeasca cate ceva si sa aleaga.Peste un timp o sa-ti zica si tie la fel, de fapt alteia despre tinehappy

| ndddiana a răspuns:

Daca tu simti ca baiatul nu te atrage nu are rost sa incerci... Daca te atrage mai intai incearca si vezi o zi doua. cum va intelegetzi daca totul e oky spune-i ca esti de acord cu propunerea lui si sa clarifice treaba cu fata respectiva dar intreaba-l si de ce vrea sa se desparta de ea. daca zice ca de mult vroia sa se desp de ea. dc nu a facut-o? daca a simtzit ca nu il mai atrage respectiva.Ai grija si cu tine s-ar putea sa procedeze la fel.
Mare grija ce alegi. dar daca ai tinut la fostul tau prieten ti-as spune sa faci o mica pauza intre relatii. pentru ca asa unii ar putea sa te considere usuratica.[daca fostul.cu baiatul care vrea sa fie acum cu tine se cunosc ar putea fi o incercare]
Deschide ochii si fa cea mai corecta alagere incluzand si trecutul si prezentul in alegerea tahappy

| coddy24 a răspuns:

Eu zic sa te bagi. dar nu inainte de a o lasa el pe aia big grin ca atlfel o sa iesi tot tuh nasol! cu sigurantawinking

| tremuriciiuliana a răspuns:

Baiatul poate te iubeste sau poate vrea sa aiba cu tine o aventura, intr-adevar sa te bagi peste cineva mai ales in postura de amanta e foarte urat eu nu as accepta, daca o lasa poti incerca ceva daca nu eu te sfatuiesc sa nu il mai bagi in seama.

| Anca-Ploiesti a răspuns:

Nu ai ce pierde, incearca... dar ai grija pentru.ca sti ce vor barbatii!
Bafta,