| ShREKT a întrebat:

Spuneti-mi sfaturi despre cum as putea sa am o intalnire reusita... Dupa o conversatie lunga si amuzanta ce urmeaza? De ce m-ar refuza? Totul despre o intalnire perfecta si cu un viitor intr-o relatie cu acea persoana!

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

1. Fără flori. Du-te cu buchetul de flori și-o să te faci de tot căcatul.
2. N-o săruta. Știm că ai exersat acasă pe mătură, știm că vrei să fii sigur că te visează, dar n-o face.
3. Poarta-te normal. Nu o întreba prea multe dar asigură-te că nu rămâneți fără subiecte de conversație.

| Nusuntcinecrezi a răspuns (pentru LoveSleep):

Fara flori laughing? Sa nu o saruti? Aloooo e o intalnire nu deces

| GrungyCacti a răspuns (pentru Nusuntcinecrezi):

Are dreptate.

| ShREKT explică (pentru GrungyCacti):

Pai nu va grabiti ca inca nu am invitat vreo fata in oras, eu am intrebat si de ce m-ar refuza...

| LoveSleep a răspuns (pentru Nusuntcinecrezi):

Și cine zice că trebuie să te duci cu mormanu' de plante la ea? Chiar dacă ar fi un singur trandafir, nu contează. Florile le oferi cu un motiv și după un anumit timp, nu din prima ca și pe vremea lu' bunicu.
Cu ce crezi că ești mai special dacă o săruți de prima dată? Crezi că n-o să doarmă noaptea și-o să se gândească la asta? Ăsta nu e film de dragoste, e viața reală. Sărut-o din prima și vei fi la fel ca și ceilalți 200 dinaintea ta. N-o săruta și o să-i dai ocazia să se gândească la tine.
Dar ce știu eu.

| ShREKT explică:

Totusi cum ar trebui sa o invit? Ma refer ca am tot discutat subiecte interesante si stiu ca acum urmeaza sa o invit in oras...

| Nusuntcinecrezi a răspuns:

O intalnire perfecta.
O fata perfecta o intalnesti undeva unde te duci intamplator. pur si simplu vorbesti cu ea. totul vine de la sine. cand te intalnesti a 2 a oara. povestiti de voi. nu de fostele dezamagiri. fa-o sa rada, sa simta ca e apreciata, dorita. nu gandi cu capul de jos ci cu cel de sus. Nu incerca sa o bagi in pat din prima ca nu vei reusi, si daca asta e interesul tau, ai esuat ca barbat.

| MarinaNicoleta06 a răspuns:

Eu cred ca a-r trebuii sa fii deschisa/deschis cu el/ea dar sa pari putin misterioasa/misterios pentru a o/ a-l intriga si a o/a-l face sa isi doreasca sa te cunoasca mai bine iar dupa accea daca vrei si crezi ca e potrivit ai putea sa o/ sa-l saruti apoi sa pleci si sa ii spui sa te sune daca nu are numarul tau de telefon a-r fii bine sa il ai scris pe ceva o foaie de exemplu si sa o plasezi discret in buzunarul ei/lui cand o/il saruti sau imbratisezi
Sper ca te-am ajutat, daca da te rog sa imi dai o funda, mersi! Succes la intalnire!