| marinageorgiana14 a întrebat:

Stiti ca voi iesi la alergat cu X si stiti ca il plac, eu fiind mai timida nu pot sa ii spun ca il plac, nici macar pe facebook dar m-am hotarat sa o fac :/ m-am gandit sa ii scriu pe un biletel mic daca ma place si sa bifeze daca da sau nu (eu sper ca da laughing ) si sa mi-l aduca urmatoarea zi la scoala. ce spuneti? e o idee buna?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este bine oricum ai face, deoarece ceea ce conteaza de fapt si in principal este sa-l anunti/faci sa inteleaga sentimentele tale fata de el. Poti s-o faci prin biletel sau sa-l anunti in scris pe facebook.Succes.

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ideea este nemaipomenita: asa sa faceti si atunci cand veti dori sa va pupati. Tot timid este si el, sau pe el nu-l intereseaza decat alergatul?

| Doub a răspuns:

Astea sunt copilarii.
Daca nu aveti mai mult de 12-13 ani, merge.

| marinageorgiana14 explică (pentru Doub):

Avem 14-15 ani desteptule/desteapto... nu e vina mea ca sunt timida si nu pot sa ii spun ca il plac ok? pa pa

| Doub a răspuns (pentru marinageorgiana14):

Awww, stiu ca sunt desteapta. :">

| MskDesign a răspuns (pentru marinageorgiana14):

Puteai sa iti exprimi pararea intr-un mod mai pozitiv. Daca Doub este o persoana desteapta sau nu, nu este o problema a ta, Chiar daca eu am convingeri pozitive in aceasta privinta.

| Țoglă a răspuns:

Poți să-ți faci curaj și să îi spui...

| HiTman08 a răspuns:

Mai copila mai, tie iti sta gandul la X? La X din ecuatii, sau la XXX?

| marinageorgiana14 explică (pentru HiTman08):

Am pus x pentru ca nu vreau sa ii zic numele, stai chill

| aleahim a răspuns:

Si daca raspunsul va fi Da, ce vei face in continuare? Gandeste-te in perspectiva!
Legat de timiditate e o carte super practica: Cum să ne eliberăm de frica de ceilalţi, ed. Trei.
Faptul ca aveti un hobby comun e un bun inceput, profita de asta. De ce sa nu te impiedici si el sa te ridice zambind, daca te place? Iar daca nu zambeste si te ignora, ai aflat raspunsul.

| assasinncreeed a răspuns:

Eu cred ca ideea cu biletelul efoarte buna! poti sa i-l dai si chiar sa ii scrii pe fb!