| anonim_4396 a întrebat:

Bună...stiu ca e foarte și foarte scârbos ce o sa scriu în continuare.dar sunt disperata
De ceva timp ma tot lupt cu soțul meu
Eu vreau un bebe iar el nu vrea..mereu îmi zice ca nu e momentul și asa mai departe...dar cand în **** mei va fi momentul..cind o sa avem ambii 40 ani.
Deci..am avut o discuție cu prietena mea care m-a sfătuit sa iau ceva sperma repede de pe burta după ce el ejaculează și sa bag cu degetul tot în mine
și credeți-mă cea mai mare nebuna dar asa și am făcut-o
Știu ca nu e ok dar îmi doresc foarte tare un bebe..deci vreau doar sa știu poate să-mi reușească ceva sau am speranțe false.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se poate forma o sarcina procedand asa cum ai precizat. Insa sanse reale de reusita pot exista doar intr-un sigur caz si anume daca se respecta conditia obligatorie ca sperma sa ajunga in vagin cat mai profund si daca se poate in preziua si ziua OVULATIEI. Aceasta zi se poate stabili doar in cazul in care ciclul tau menstrual este REGULAT si data menstruatiei se produce mereu la data calculata/preconizata. Ziua ovulatiei este cea situata cu fix 14 zile inainte de data menstruatiei. In acele ultime 2 zile ale PERIOADEI FERTILE, secretia de MUCUS CERVICAL trebuie sa fie maxima si o poti determina prin verificarea zilnica a umezelii existente in vagin. In lipsa mucusului cervical trecerea spermatozoizilor din vagin in uter este IMPOSIBILA, deci nu se poate produce fecundarea ovulului si transformarea acesteia intr-o sarcina. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu ma gandesc cum o sa te simti tu daca ramai insarcinata stiind ca iti obligi sotul la asa ceva. Un copil trebuie dorit de ambii parintii. Nu acceptat de unul, practic bagat pe gat. Pentru ca ce faci tu nu mi se pare normal si corect fata de el. Una era sa se intample fara sa planificati niciunul si alta e sa-ti faci sotul "pe la spate" chiar asa.

Da, poti ramane insarcinata totusi. Si daca esti nascuta in 1998 n-ai 20 de ani.

| Laura a răspuns:

Felicitări că vrei să distrugi viaţa unui om nevinovat. Cum de nu te-a legat încă de calorifer?

| AdelaElena88 a răspuns:

O metoda mai sigura este sa ii faceți sex oral și sa puneți spermă într-un recipient pe care sa îl duceți la o clinica special pentru însemnările în vitro. Însă, înainte sa faceți asta, ar fi bine sa mai discutați cu soțul, poate în spatele refuzului de a avea un copil sunt numeroase, unele poate de natura psihologica.Si un consilier v-ar putea ajuta sa rezolvați problema. Tare teama îmi e ca dacă faceți asta, soțul dumneavoastră nefiind pregătit, acesta sa se îndepărteze de dvs și sa creșteți acel minunat copilaș singura.Multa sănătate!

| Violleta2022 a răspuns (pentru AdelaElena88):

Adela, femeia se plangea ca sotul ei nu vrea sa faca copii, nu ca nu poate face, adica el o fereste, neejaculand in interiorul ei.
Nu-i nevoie sa faca sex oral ca sa colecteze sperma, nu asta-i problema, problema este sa-si convinga sotul sa nu o mai fereasca si sa o lase insarcinata.

| Bishopp a răspuns:

Scuze ca te intreb dar cati ani ai tu si sotul tau?

| Martin_Liliana_1998 a răspuns (pentru Bishopp):

Eu am 20..soțul 30

| Bishopp a răspuns (pentru Martin_Liliana_1998):

Eu zic ca inca e devreme pentru tine si ca ar avea dreptate.

| Martin_Liliana_1998 a răspuns (pentru Bishopp):

Nu stiu de ce crezi ca e devreme
Eu personal nu vreau sa fiu un părinte în Virsta. vreau sa fiu o mama tânără...și okey presupunem ca îl facem la a mei 30 el o sa aibă 40 și..cind băiatul sau fata o sa vrea sa se căsătorească ce..sa fie un moșneag de 60 de ani..eu nu vreau asa ceva

| Bishopp a răspuns (pentru Martin_Liliana_1998):

Ai niste conceptii foarte rele. Consider ca nu esti inca pregatita sa devii mama. Nu conosti responsabilitatea de care o sa trebuiasca sa dai dovada. Esti inca tanara. La varsta ta trebuia sa iti continui studiile, sa iti formezi o perceptie, esti considerata inca adolescenta la 20 de ani. Eu zic ca varsta sotului tau isi spune cuvantul, cu toate ca el are varsta potrivita pentru a avea un copil.
Cred ca ar trebui vorbit bine cu sotul tau situatia. In niciun caz cum procedezi.

| Ioana74ses a răspuns:

Sperma ejaculata in tine e in tine nu iei de pe el, tu nu poti sa o bagi in vagin, e ceva penibil una e sa ejaculeze si una e sa bagi tu cu mana si conteaza in ce perioada ai facut asta inainte cu trei zile de ciclu si dupa 3 zile

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ioana74ses):

Chiar nu intelegi ca raspunsurile tale sunt imbecile? Inainte de a te informa corect despre mecanismul prin care se poate naste o noua forma de viata NU mai da nici macar un singur raspuns. O poti face pe orice alta categorie, trivia/amuzante, conversatii, religie, etc. OK?