| anonim_4396 a întrebat:

Bună știu ca întrebarea mea este destul de proasta dar vreau doar să fiu sigură
Ieri eu am decis să îmi încep viața sexuală eu și prietenul meu fiind virgini,a existat un preludiu lung și destul de mult petting ambii fiind în lenjerie intimă,el a spus ca nu a prezentat atunci lichid preejaculator ci ca a prezentat înainte de asta dar s-a spălat,ideea este ca el s-a panicat mai apoi crezând ca eu pot rămâne însărcinată chiar dacă eram în lenjerie intimă din cauza faptului ca eu eram,,udă,, el considera ca dacă există lichid preejaculator putea ajunge prin haine în vagin mai repede din cauza faptului ca eram lubrifiata natural, eu știu sigur ca asta nu este posibil așa dar el m-a speriat
Încercarea noastră nu a fost una tocmai reușită, a fost foarte dureros și nu am reușit să terminăm un act sexual
ideea este ca după aceea a curs sânge deci eu am presupus ca și dacă nu a fost un act în sine ci o penetrare cam de 5 cm prezența sângelui ar însemna o dezvirginare, la a doua încercare va durea la fel de tare?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu se poate rămâne însărcinată cum a zis iubitul tău, spune-i să se calmeze și să nu mai stea cu frică aiurea.
Da, te va durea la fel de rău și a doua oară probabil, pentru ca nu te-ai dezvirginat cum trebuie, să fie penetrare măcar 3-5 minute în continuu, să fi sigură că s-a rupt himenul total și nu doar parțial.
Sfat : nu mai amâna momentul, lasă-l să penetreze până la capăt nu doar 5 cm, chiar dacă te doare, dacă vă opriți mai rău vei prelungi durerea pe mai multe acte sexuale, încearcă să te relaxezi, să nu stai încordată, ca să nu te mai doară așa rău, curaj, așa dor primele contacte până se rupe himenul ca lumea.

| andradamatei075 a răspuns (pentru Madaxo97):

Asa m-am gândit și eu pentru ca asta a rămas la alegerea mea el mi-a respectat decizia, mulțumesc ca ai ales sa ai bun simț și să te porți frumos și să înțelegi problemele oamenilor, suntem adolescenți și nu ne am speria așa tare dacă pe internet nu ar exista așa de multe siteuri care oferă informații contradictorii

| Madaxo97 a răspuns (pentru andradamatei075):

Și eu îți mulțumesc de fundă. Îți înțeleg problema pentru că și eu sunt femeie și am avut experiență asemănătoare cu dezvirginarea, va fi bine, după 2, 3 contacte nu ar trebui să mai simți durere și vei incepe să simți și plăcere, nu te speria de durere și nici de sângerări, așa este dezvirginarea. Atât timp cât aveți grija de voi și vă protejați, sunteți safe, baftă!

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita si linistita dacă pe viitor ai alege sa respecți planul Creatorului si nu ai mai face sex fara casatorie. Pacatul curviei cu aduce fericire pe termen lung, dar, vinovatie, stres, frustrare dezamagire. Daca chiarva iubiți, căsătoriți - va. Un barbat adevarat nu iisi supuna femeia pe care îl oiubeste la acest stres, isi asuma sa fie tatăl chiar al copiilor neprogamati, e alături la bine si la rau.

| Violleta2022 a răspuns:

Penetrarea aia s-a facut prin lenjeria intima?
Tot ii dai cu erai dupa si el crede ca lichidul pre-ejaculator poate trece prin haine...
Explica te rog!

| andradamatei075 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am spus destul de clar ca a avut loc un petting mai înainte iar mai apoi penetrare protejata

| MarYaNM a răspuns:

Ba idiotilor, cum sa ramai insarcinata prin chiloti? Nu exista sperma WiFi.

Spune-i prietenului tau sa mai astepte inca 10 ani pentru sex, ca nu e pregatit.

| Eduardrusu14 a răspuns:

Este imposibil sa ramai gravida, stai calma!