| IasmyAndra a întrebat:

stiu ca o sa radeti dar! ce inseamna multumesc anticipat? mersi dau funda +voturi la toate raspunsurile! mersi mult!

Răspuns Câştigător
| jeleuriursuleti a răspuns:

A anticipa inseamna a realiza inainte de termenul cuvenit, adica multumesti anticipat inaine sa ai raspunsul. Multumesc anticipat se foloseste cand pui o intrebare si vrei sa multulmesti celor care-ti vor da raspunsurile dar nu le ai cand ai pus intrebarea. exemplu: de unde pot lua melodia x? multumesc anticipat
sper ca ai inteleslaughing multumesc anticipat pentru fundawinking

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Dai si funda anticipat? laughing

| liviu42 a răspuns:

ANTICIPÁ, anticipez, vb. I. Intranz. și tranz. A o lua înainte, a săvârși o acțiune înaintea alteia sau înaintea timpului cuvenit. A multumi cuiva pentru ceva inainte ca problema, doleanta sa fie indeplinita.

| Abcdefg123 a răspuns:

Anticipat = Făcut înainte de un anumit moment.

| express11 a răspuns:

Ii multumesti cuiva dinainte sa te fi ajutat.se foloseste mai ales la cereri,petitii, reclamatii, etc...

| Fericire04 a răspuns:

Mumtumesc Anticipat- Iti Multumescc dinaintee sa te simti mai dator sa`mi facii favoareaarolling on the floor) ca am fost dragut sa-ti zic Merci dinainte.laughing:d nu e stres cu explikatiaa.mai jos.cred ca ai un copy`paste din DEX.dar cred ca intelegi si din ce zic eu`hee hee Aia inseamna big grin!

| Zapacitaaaa a răspuns:

Anticipat - inainte
Iiimultumesti unei persoane inainte de a-ti face un favor sa zicem...