| NoNameGirl a întrebat:

Stiu ca veti crede ca poate nu este bine ce vreau sa fac, dar am o prietena foarte buna care e cu un baiat care nu o merita. Vreau sa spun ca ei nu se potrivesc deloc, el e mai "golan" ea e mai linistita, mie nu imi place cum se comporta cu ea (dar asta nu prea conteaza) sh nimeni nu este de acord cu aceasta relatie. Eu am incercat sa o conving ca nu este pentru ea si ca nu o merita dar nu am reusit... Ea il iubeste si el pe ea, dar faptul ca este cu el nu o sa ii aduca prea multa fericire.
Intrebarea mea este cum pot "sa-i deschid ochii" si sa nu mai fie cu el?
Multumesc anticipat si va rog fara misto-uri.
P. S.: Daca intrebati ce varsta are: 15 ani ca si mine (dar asta nu e important).

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,n-o sa-ti spun cum sa-i deschizi ochii,o sa te sfatuiesc s-o lasi in pace.
Fetelor,in general,le plac baietii "rai" si el o atrage ca un magnet,mai mult rau i-ar face sa-l lase,decat sa fie cu el.
El,la fel,vede in ea ceva diferit si e atras teribil.
Se iubesc,nu incerca sa desparti perechi.
Desi nu pare,intre ei se duce o lupta surda si unul va invinge,sau ea va deveni o fata "rea" sau el se va cuminti,nu poti stii niciodata.
Dar,nu te baga.
Fii alaturi de ea,sfatuieste-o ca prietena,consoleaz-o la suparare,dar accepta-i gusturile si dragostea, chiar daca tu consideri ca greseste.
Ne acceptam prietenii asa cum sunt, cu bune si rele!

| agentulagent a răspuns:

Varsta este foarte importanta in aceasta situatie. Ceea ce trebuie sa faci tu este sa nu te bagi intre ei. Este viata ei si trebuie sa vada singura ce este bine si ce nu pentru ea si fericirea ei. Daca ei se iubesc lasa-i in pace.

| GwenS a răspuns:

Pai :] cred si eu. fetele la varstele astea cred ca iubirea e-n aer .pff.zapacita` happy. deci eu cred ca ar trebuie sa o lasi in pace pentru o vreme.adica sa lasi relatia sa decurga.Ca daca tot ai spus ca baiatu` e golan atunci sunt sigura ca o sa faca ceva stupid care sa o marcheze si supere pe pr ta.las`o sa isi invete lectia.

| NoNameGirl explică:

Ea stie ca eu nu sunt de acord. Dar stie ca sunt alaturi de ea orice s-ar intampla, pentru ca e prietena mea. Dar prietenul meu nu-l place pe al ei si nici mama mea, nici mama ei, nimeni nu e de acord sa fie impreuna pentru ca nu se potrivesc. El este un baiat pe care nu il sufera multi si nu vreau sa fie si ea tratata cum este el tratat...