| Sfatuitorul_6560 a întrebat:

Buna sunt Adelina. Cam de o luna, 2 imi simt burta tare in zona buricului la palpare si se extinde cateodata cred ca de la anumite alimente pana la stomac si in zona ficatului. Am facut ecografie abdominala si endovaginala si am fost depistata cu pereti ingroshati la fiere,micropolichisturi pe ovare. Cateodata mi-e greata,contact sexual nu a fost in act, menstruatia mi-a venit pana si in ziua de astazi, iau si anticonceptionale de cand mi-a prescris doctorul. 1) Ce tratament mi-ati prescrie pentru o usoara mangaiere" a burticii mele? Ar putea fi o sarcina? Actul n-a fost in sine doar petting fara sa-si dea drumul pe mine. (inca virgina).

2) Daca ar fi fost o sarcina, ce rau ar putea face anticonceptionalele?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ce ţi-a răspuns @ Mishelle060612 sunt doar TÂMPENII!

Dacă ar fi fost vorba de o sarcină şi ai fi luat AC peste sarcină se produc GRAVE malformaţii fetale ( la bebe )!

NU faci avort spontan şi NU leşini!

NU te mai lua după TÂMPENIILE spuse de COPILAŞI de 12-18 anişori, majoritari pe acest site!

Dacă ar fi fost vorba de o sarcină, atunci s-ar fi VĂZUT la ecografie!

Dacă bine îmi aduc aminte, ţi-am mai răspuns în trecut şi ţi-am spus că NU este însărcinată!

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Mishelle060612 a răspuns:

Daca iei anticonceptionale peste sarcina(daca e vorba de sarcina) iti pot provoca : avort spontan sau lesin, depinde!

| dinutu98 a răspuns:

Nu ti-ar putea face nici un rau dar na.