| demokratik90 a întrebat:

sunt Alecsandru si am 21 de ani, parca m-am indragostit, dar e domnisoara de 16 ani, adica vorbind cu ea, nu pot sa vb mai matur...are inca multe de vazut, si poate multi baieti... ea, ma place, dar nu stiu cum sa ma comport,, nu stiu cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| MoonlightSun a răspuns:

Eu nu cred ca exista " relatie serioasa sau nu ". Incearca s`o cuceresti, sa aflii ce`i place si ce nu, ce aveti in comun. Daca vei vedea ca va potriviti in multe privinte atunci ce mai astepti? Eu zic ca nu conteaza varsta, oricum intre voi nu e chiar asa o diferenta enorma ca " Moni si Iri " sa zic asa. Daca ea va ajunge sa tina la tine si u la ea e logic ca veti ramane impreuna mult timp, dragostea e foarte frumoasa dar si dureroasa uneori, dar vorba aia: daca nu risti, nu castigi! Si eu am o colega care are 17 ani, iar prietenul ei are 23. Deci u esti un caz mai fericit. Si ei sunt si acum impreuna, au 3 ani jum. Fetele in general voi relatii mai ca lumea decat baietii. Eu intelegeam daca u erai fata si ziceai ca nu stii daca vrea relatie serioasa el, dar u fiind baiat intrebarea asta nu`si mai are rostu'. Daca ea e fata cuminte, nu e pe interes, etc e totu' ok. Daca ii propui sa fiti impreuna ar trebui sa discutati despre voi, cum ti-ar place sa fie rel voastra, daca ar vrea sa fie de lunga durata, etc. Succes! :*

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu stiu.Tie ce iti dicteaza inima? Incearca sa nu o faci sa sufere orice i-ai zice, la varsta asta orice amprenta poate lasa urme adanci.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

''.are inca multe de vazut, si poate multi baieti...ea'' Ce vrei sa zici cu ''multi baieti...ea''?

| Tiberius a răspuns:

Un sfat prietenesc. Cam greu sa fie ceva serios cu una de 16 ani. Unele nu se maturizeaza calumea nici la 20 -21 de ani. AStea de 16 ani fac parte din generatia de copiii copac.

| ccriss a răspuns:

Pff mintea unor pustoaice. tu probabil cauti o relatiie stabila nu pot sa zic si acelasi lucru despre ea.si eu sunt tot cam de varsta ei. dar daca se va indragosti cu adevarat de tine cine stie. trebuie sa fi tandru cu ea glumet fa-o sa se simta bine cand e trista chiar daca face ceva si nu are dreptate tu spune ca a fost vina ta fi sigur ca si ea stie ca nu a fost asa da va aprecia gestul tau fi alaturi de ea cand nimeni nu oo face si numai bafta :X

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Pai incepe prin ai fi prieten. Adica sa te apropi de ea. Sa ii fi alaturi, sa te interesezi mai mult de ea si vei vedea ca va incepe sa te simpatizeze. Si ce daca nu e prea matura? Unii chiar considera asta o calitate, deoaerce e un spirit tanar.happy Ai sa vezi ca cu timpul vei aprecia asta, si va incepe sa se maturizeze.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Pai, in primul' rand fa-o sa inteleaga ca tu esti mult prea mare pentru ea, dar daca si tu tii la ea, incearca sa o faci sa gandeasca mai matur, si daca reusesti, apropiete mai mult.

| Andreia06 a răspuns:

Fii tu insuti. Daca te place cu adevarat, te place pntru cine esti tu. Da-ti seama daca te place pentru cine esti sau doar vrea sa fie cu un baiat mai mare pentru ca asa se poarta acum. Multe vor baieti mai mari pentru ca sunt mai maturi, pentru ca au trecut peste perioada asta a adolescentei, vor sa fie apreciate, respectate, protejate, sa simta ca poate avea incredere deplina in tine, iar asta rar gasesti la un pusti de 16 ani. Nu poti compara un baiat de 16 ani cu unul de 21. Da-ti seama daca are sentimente pentru tine si daca are, nu vad care e problema. Ti-am spus, fii tu insuti. Sunt sigura ca o sa aprecieze asta la tine.

| DydyAlynutza a răspuns:

Difierenta dintre parintii mei este de 6 ani. Si a voastra doar 5. Asa ca varsta nu este o problema majora. Fa ce iti dicteaza inima!

| Ub a răspuns:

Daca cu adevarat o placi, incearca tu sa fi mai ''copil'', lasa maturitatea deoparte pentru ca pana la urma tot copii suntem si la 100 d ani. Incearca sa abordezi usor subiectele pe care ea nu le stie sau nu le intelege, fa-o tu sa le inteleaga prin limbajul el :p