| Ankutza_7491 a întrebat:

sunt ca pr meu de 6 luni si in ultimele zile s-a cam distantat asa de mine, inainte dormeam impreuna, ori la mine ori la el iar intr-o seara ma trezesc ca imi zice ca el se duce si doarme la el fara macar sa imi zica sa ma duc ca el(cum facea de obicei) si aseara cand am vb mi-a zis ca e obosit si ca doarme la el ca nu ne vedem, si apoi i-am trimis un sms in care l-am intrebat dc se comporta asa? si dc s-a indepartat asa de mult de mine? dupa care ma suna si imi zice ca ce am? ce-am patit? ca in ult timp e mai suparat dar doar ata nu stiu ce sa mai cred? oare s-a plictisit de mine? faza e ca as suferi daca ne-am desparti ca a fost primul baiat ca care mi-am inceput viata sexuala.Mentionez ca eu implinesk peste o luna 19 ani si el face 26. e o mica diferenta de varsta intre noi dar am crezut ca astia mai maturi gandesc mult mai bine si stiu ce vor... voi ce credeti? oare ar vrea sa ne despartim?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-i spatiu si nu-l presa cu intrebari si insistente. Uneori oamenii au nevoie sa ramana si singuri.Fii intelegatoare si ai rabdare,nu te gandi imediat la despartire si nenorociri.
Nu te comporta ca un om disperat,fii calma si surazatoare,ba chiar mai spune-i si tu ca vrei sa ramai uneori singura, nu-l sufoca!
Probabil petreceti prea mult timp impreuna si poate interveni monotonia, ceea ce n-ar fi bine.Deci,inarmeaza-te cu rabdare si intelegere!
Mult noroc!

| mgtow a răspuns:

Vina e a voastra pentru ca astia mai maturi vor mai multe bunaciuni nu se multumesc cu una dar ce sa le faci la oamenii prosti tot voi va plangeti ca v-a inselat sau ca e cu bautura langa pat, cautativa unu pe masura voastra nu asa cu diferenta mare de varsta.

| Libelle a răspuns:

Devii paranoica...
nu e ceva ce se intampla de mult timp, sunt 2 zile doar,o fi avut si el niste zile in care era indispus, nu te mai alarma atat
Asa ai sa stai mereu cu stres ca s-a plictisit de tine. Daca chiar o sa consideri asa, fa ceva in sensul asta

| vlaaddd a răspuns:

Misogin, tu chiar esti cel mai prost copil de pe site-ul asta?

| Any a răspuns:

Incearca si uh sa ai rabdare poate are o perioada mai proasta are ceva probleme care nu vrea sa ti le spuna din diferite motive. Vorbeste cu el despre asta si spune-i ce crezi uh despre aceasta problema.Parerea mea este ca daca o sa discuti cu acea persoana despre problema o sa vezi ca nu se va sfarsi relatia, totul se rezolva cu comunicarea.Bafta!

| Rebeccadamia a răspuns:

Nu vreau sa iti dau un raspuns gresit, si eu am patit asa cu prietenul meu.Sunt diferite perioade prin care trec ei.In perioadele astea, trebuie sa fii calda cu el, sa ii dai impresia ca il intelegi desi nu e asa, invita-l in continuare sa va vedeti, dar da-i libertatea de care are nevoie.Eu l-am presat cu intrebari, certuri pentru ca ma simteam neglijata, si ne-am despartit.Acum suntem impreuna din nou, dar am suferit foarte mult amandoi pentru despartirea pe care am avut-o(a durat doar trei saptamani). Sfatul meu este sa incerci sa fii alaturi de el, si sa-i oferi libertatea de care are nevoie, pentru o perioada.Toti avem momente in care ne dorim sa stam singuri cu ale noastre.Fii intelegatoare cu el si totul va trece de la sine. Sper ca ti-am fost de ajutor, te pup, ai grija de voi doi, daca nu o faci tu, nu o face nimeni altcineva!

| ana_7232 a răspuns:

Buna ankutza! eu iti spun sa mai astepti putin poate nu tu esti de vina ci poate are alte probleme el si e mai suparat mai asteapta un timp sa vezi ce se intampla si dupa aceea ia o decizie.