| ChocolateDroid a întrebat:

Buna.
Sunt cam timida. Imi place de un baiat care mi-a spus pe mess ca sunt draguta si m-a intrebat daca imi place de el si eu am zis nu stiu. Sincer chiar nu am stiut ce sa spun sad
As vrea sa mai vorbesc cu el dar mi-e rusine sa il salut pe meess, poate va crede ca sunt obsedata. Ce sa fac? straight face

6 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Buna Dellia,
Daca iti place de persoana respectiva si esti convinsa ca si el te place nu ai motive de retinere, vb cu el si stabileste o intalnire fata in fata, intalnestete cu el de mai multe ori si in felul asta poate de desensibilizezi si scapi de timiditate.
Nu trebuie sa iti fie rusine ca iti place de cineva, cu totii ne simtim atrasi de cineva si in cele din urma nimanui nu ii place sa fie singur si nici nu trebuie sa fii singrur pentru ca singuratatea in timp se va dovedi un lucru greu de indurat.
Prima intalnire cu el o poti face intr-un loc familiar tie poate in felul asta iti va fi mai usor sa vb.
Si mai vreau sa stii ca prima data e greu apoi totul vine de la sine.

| YoungHomie a răspuns:

Pei daca tie rusine pe mess fatolaughing ce faci cand te intalnesti cu el? dai din cap? si vb prin mima cu ellaughing

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Cum sa iti spun sunt exact dar exact in aceeasi situatie ca tine...
la fel dar mie mie atat de rusine sa nu isi dea seama ca o plac incat nu am tupeu nici sa ii adaug ID de mess (iti dai seama )
si tu. E, si am zis sa astept poate am noroc si imi baga ea ID sa mai vb dar de unde nici pana in ziua de azi eu nu am ID ei si tot incerc sa nu o mai plac. dar se pare ca nu pot.Ma rog... daca tot ti'a zis ca te place de ce nu ii spui si tu la fel si vezi ce se intampla ca de obicei totul vine de la sine happy si nu o sa zica ca esti obsedata.
De exemplu eu as crede ca o fata e obsedata daca s'ar uita toata ziua dupa mine si daca are merge mereu unde merg si eu intelegi...

Sper ca ti'am fost de ajutor :*. Byewinking

| alina44 a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatielaughing Eu dadeam massuri astfel incat sa ma bage el in seamawhistling ...propune-i sa va jucati pool, pe poruncismug apoi mai vorbitithinking s. a. m. d :d Bafta:*

| AlexandraHDR a răspuns:

Vorbeste cu el, dar nu despre ce ati vorbit inainte (daca-l placi) ca sa nu zica, cum zici tu, ca esti obsedata. Il intrebi ce mai face, dezvoltati. si eventual daca aduce vorba de placut iarasi, ii zici ca da.

| ReBeL_9982 a răspuns:

Am doar 5 cuvinte pentru tine: "cu rusinea mori de foame"laughing