| anonim_4396 a întrebat:

...sunt cam timida nici nu stiu cum sa va spun...am 13 ani si inca nu stiu sa mozolesc...numai suport cum sa invat avand in vedere ca sunt farte timida...imi puteti da niste sfatui plzzzcrying

26 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca mozolit inseamna sarutul frantuzesc, cu limba, nu e o curiozitate de fata la 13 ani. Vei afla instinctiv cand va veni vremea sa te saruti, adica peste 2-3 ani. Esti foarte mica si nu are nici un rost sa te gandesti la asta. Nu stii, fiindca estin inca copil. Pe masura ce te vei maturiza, vei vedea ca lucrurile astea vin de la sine. Esti la varsta la care scoala trebuie sa fie pe primul loc, lasa baietii ca nu ai nevoie de ei acum.

| ioanaa a răspuns:

In primul rand, daca esti fata obisnuieste-te sa vb mai finut. asa ca o domnisoara. Incearca sa scoti cuvantul "mozolit" din vocabular si inlocuieste-l cu "sarutat". Asa. acum, cat despre problema ta, asteapta sa se intample, inveti pe parcurs cum merg lucrurile. Nu stiu ce altceva te-as putea sfatui.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca la sarut te referi cand zici "mozoleala", nu-ti poate explica nimeni pe site. Ar fi extrem de greu sa-ti deseneze aici intreaga actiune. Si-apoi, asta trebuie sa vina de la sine. Nu se invata din carti. Sper ca nu la alte "mozoleli" te-ai referit, nu de alta, dar daca pui astfel de intrebari risti sa ti-o furi, rau de totlaughing

| ZaineaM a răspuns:

Eu am 14 ani. Parerea mea este sa nu te mai stresezi. Va veni totul de la sine. Eu asa am facut.

| ponoranian a răspuns (pentru ZaineaM):

Salut. iti spun eu cum este treaba. Pai eu cred ca nu vrei sa te vada nimeni cind faci asta. te duci int-run loc mai ascuns il iai pe prietenul tau si iti apropi gura de gura lui intimpul asta ati scoti limba la el in gura si i atingi limba lui. Sper ca te-am ajutat

| ZaineaM a răspuns (pentru ponoranian):

Si de ce imi spui mie asta? Spune-i ei nu mie ma puta.

| ponoranian a răspuns (pentru ZaineaM):

Te invat si pe tinetongue

| gabrielutzu a răspuns:

Baga-ti botul in c... t, de preferinta al tau, propriu, stai acolo pana nu mai poti sa respiri si dupa aia cant te vei ridica, vei zice ca deja esti o experta adevarata.
Si vei putea sa dai lectii si altora...

| Christine a răspuns:

Eu sincer... daca as fi in locul tau m-as cine k unu mai experimentat si as astepta sa ma invete elwinking sau daca nu... exerseaza si u in oglinda sau uita-te l telenovele...:* sa ne spui ce ai reusit sa faci...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Si eu sunt timida si am 11 ani. Daca nu mai vrei sa fi asa incepe cu usurelul si pe parcurs va trece.Si eu am trecut prin asa ceva. Dar acum sa stii ca nu prea e bine sa fi timid ca nu-ti poti parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfuai!
sa te lamuresc...asa am patit si eu...
m-am intalnit odata cu prietenu meu si ma pacalit ...si m-a sarutat...
1 pe langa faptul ca nu stiam cum se face asa ceva m-a luat priun surprindere si nici nu i-am putut spune ceva...
2 dupa aceea de ...rusine sau frica sau nu nu stiu ce am avut m-am despartit de elcrying
si acum imi dau seama ce prostie am putut facesad!
da acum din fericire mam impacat cu el si mi-am dat seama ca nu trebuie sa fii timid pentru ca nu ai decat de pierdut...recunosc ca si eu sunt inca putin timida cand ma intalnesc cu el da atunci cand vrea sa ma sarute nu ma mai trag de langa el ca si cum ar fi ceca dintr-un film de groaza...deci nu fii timida si cu prima ocazie care o ai... ori fii tu prima punete la gatul lui si sarutal ori daca face el asta stai nemiscata...(cu exceptia a ce se petrece in gura voastra big grin)
si cum se face : 1 va apropiati tare unul de celalat
2 va apropiati buzele una de cealalta( ca si lipite)
3 deschideti gura, va bagati limbile unul in gura celuilalt sau ceva de genu daca ai inteles si apoi vorba unuia de mai jos, pur si simplu va jucati cu limbile) deci...succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fato, si eu sunt baiat d 13 ani, dar stiu cum trebuie sa te "saruti"... daca vrei tit pot arat ...sa te invat;-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiu sa sarutsad si asta estee, nu are cine sa ma inveteecrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este greu.deloc.totul vine de la sine... dar eu nu am inceput sa ma mozolesc doar de la 14 ani. chiar 15big grinbig grin ...intreaba si tu o prietena cu care te intelefgi bine si in care ai incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! e foarte foarte usorva apropiati ff tare si incepeti ii bagi limba in gura lui s totul vine de la sine bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la persoana de care iti place si ii zici da vrea sa fie cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-ti gasesti o okupatie dar sa te mozolesti nu ai ce invata aici totul vine de la sentimentul fata de persoana cu care o vei face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu rusinea mori de foame!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ii foarte greu nici eu nu am facut asta inca da as face-o am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe cuvant eu m-am saturat de aia care zic sa lase baieti si sa se tina de scoala. le poti face pe amandoua ca nu au nici o legatura una cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cosminpetre96

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut eu am 14 si am avut deja vreo 6 prieteni... totul trebuie sa vn de la sine

| Jok a răspuns:

Salut.Sunt baiat nu ar fi o chestie foarte grea va apropiati foarte tare unul de celalat si va apropiati buzele foarte tare si va bagati limbutele in gura celuilat dar ti-as da un sfat in varful limbi sunt nisthe nervi este foarte misto in varful limbi incearca :X I love andreea

| anonima_4504 a răspuns:

Nu criticati mai fata ptk mai nou se incepe din clasa a III-a da nohh eu am 16 ani jumate si acum am inceput nu e nu stiu cine stie ce chestie dar e bine sa iubesti cand o faci ptk at vine totul de la sine si nici macar nu stii ce faci o sa vezi u dar eu iti dau un sfat si altor fete de varsta ta aveti grija ce faceti mai bine va traiti copilaria eu una asa am fc si imi pare bine ca am fc asa NU TE STRESA CU PROSTIILE ASTEA DACA VREI SA VEZI CUM E ia un baiat care se pricepe si gata ai rezolvat bye bye

| ioniac a răspuns:

Va atingeti buzele, deschizi gura si va jucati cu limbutele. ce ii asa greu?

| denisloren10 a răspuns:

Cand iti place de cineva il accepti cu tot cu defectele sale