| LeonardoDiCapra a întrebat:

sunt cu o fata de ceva vreme, dar nu prea mai simt nimic fata de ea.sincer...as vrea sa o parasesc, dar nu vreau sa o fac sa sufere. ea este genul acela de fata care pune orice la suflet si chiar nua s vrea sa o vad maine, poimaine ca se arunca de pe bloc sau ceva de genu.adica imi spune mereu ca ma iubeste mult si chiar nu as vrea sa o fac sa sufere.ma puteti ajuta? va roooog! nu op feceti pentru mine, o faceti pentru o biata adolescenta pe care nu vreau sa o fac sa sufere.imi puteti spune cum sa ii spun [delicat] ca nu as mai vrea sa fim impeuna...

Multumesc anticipat
VOT+FUNDA!
happy big grin

Răspuns Câştigător
| RaaZ a răspuns:

Pai vorbeste frumos cu ea, nu tipa, si ai grija sa fie intr-o dispozitie buna.incearca sa nu te mai apropii mult de ea pana ii spui
Sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu ai cum să-i spui mai delicat pentru că esenţa e aceiaşi. Vrei să te desparţi de ea. Pur şi simplu spune-i că numai vrei să fiţi împreună şi gata. De suferit oricum o să sufere şi e mai bine mai devreme decât mai târziu. Nu are rost să te implici într-o relaţie dacă nu simţi ceva pentru persoana respectivă. Baftă!

| SweetLikeaLemon a răspuns:

O solutie ar fi sa te porti din ce in ce mai aiurea cu ea incat sa o determini sa se desparta ea de tine. Daca e genul de persoana care actioneaza impulsiv, daca reusesti sa o enervezi, superi si infuriezi din cale afara, o sa iti dea papucii fara drept de apel si chiar daca o sa sufere un pic, o sa fie mai degraba furioasa ca si-a pierdut timpul cu "un nenorocit fara sentimente" laughing. Dar nu iti garantez ca o sa mearga, depinde de persoana. Poate ca tot ce o sa reusesti sa faci o sa fie sa o ranesti. Mai ramane varianta in care ii explici clar ca nu mai esti prea sigur de sentimentele tale pentru ea si ca ar fi mai bine sa ramaneti doar prieteni.

| RaaZ a răspuns:

Nu ii raspunde, o sa isi dea seama in timp unde batiwinking

| LeonardoDiCapra explică:

Da! dar mereu imi zice si pe mass ca ii este dor de mine si ca ma iubeste! ce sa fac? :-ss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor eu incerc sa scap de-a mea de 3 luni si nu reusesc, ma duc singur cu baietii in oras, beau ceva mai mult decat in mod normal(atunci cand sunt cu ea), acum am inceput sa vorbesc si murdar cu ea si ea tot nu imi zice nimic, asa ca mai bine zi direct ca nu mai ai nici un sentiment pentru ea, ca poate merge ca la mine nu are nici un efect, la naiba

| Aydutza a răspuns:

Sincer si eu sunt acelasi gen de fta dar ia-o usurel spune-i ca ai vrea sa te desparti de ea da fa-o foarte delicat si spune-i ca vrei sa ramaneti prieteni ca inainte sa fiti impreuna

| darkangel_5842 a răspuns:

Nu ii spunetongue fa-o pe ea sa se desparta de tne...fi ingrozitor... daca stii ce nu ii place ei sigur poti sa te faci oribilbig grinbig grinbig grin