| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu o fata de ceva vreme si o iubesc si nu stiu cum sa ii spun. Sunt mai tacut de fel, sa povestesc foarte mult nu e tocmai punctul meu forte.Nu stiu cum sa ii spun ca o iubesc, nu vreau ceva faza lame ca dupa sex sau la un chef sau ceva de genu sa ii spun chestia asta ca ea sa se simta folosita sau cine stie ce. Vreau un moment cat de cat perfect, nu pentru mine, pentru si ea si as tine sa o scriu undeva si sa o vada cand e cu mine, spre exemplu faza cu paharu, sa fie scris pe fundul canii iar dupa ce termina bautura sa vada chestia asta. Daca aveti ceva ideei de genu de unde sa ma inspir si eu, va rog sa le scrieti.

P.S : fosta mea prietena imi spunea ca nu se vede ca o iubesc, asa ca i-am scris in fata blocului cu vopsea alba," te iubesc, sper ca acum se vede ". o litera era cam de 1 metru big grin (asta doar ca sa mai dau un exemplu)

Multumesc, o seara buna!

8 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Interesant! Iti exprimi sentimentele prin fapte! Ai putea face mai multe... dar frumos ar fi sa mergeti in parc, sa stati intr-un leagan, sa o iei de mana si sa ii spui: Te iubesc! dupa aia sa o imbratisezi si sa o saruti. Nu stiu cat de romantic ti se pare, dar noua, fetelor ni se pare.
Ai putea de exemplu sa iei un balon, sa aiba culoarea ei favorita, sa il umfli, sa iei un marcar permanent sa scrii pe el TE IUBESC... (numele ei), sa il desumfli si sa il umfli fata in fata si sa ii zici: asta e pentru tine (un exemplu)
Bafta! happy

| xJuke a răspuns:

Stii, cel mai frumos "te iubesc" pe care il poti auzi e cel pe care il primesti atunci cand te astepti mai putin. Nu cred ca are importanta cat de tare ii spui, sau cat de mare ii scrii sau cata lume aude, important e sa i-o spui din suflet. Si prima oara cand i-o spui ar trebui sa fie ceva intim, sa fiti doar voi doi intr-o seara obisnuita si sa ii zici din senin. O sa ai timp sa faci toate lucrurile alea, baloane, flori, scris pe asfalt, dar prima oara spune-i-o simplu si sincer.

| Azµre a răspuns:

Cel mai frumos te iubesc este cel spus din inimă, cel simțit. Așa că invit-o la un dans pe melodia Bryan Adams - Have You Ever Loved A Woman, și în timp ce dansezi îi șoptești la ureche anumite lucruri frumoase și pe final te iubesc.

| Oana92 a răspuns:

Wow, inca mai exista baieti romantici. Sfatul meu: ia putin de la toti cei care au scris aici, ideile sunt grozave, eu iti sugerez o scrisoare pe care sa o gaseasca undeva, un trandafir cu un mesaj, oricum cel mai bine e ca dupa toate chestiile scrise sa prinzi curaj si in timp ce te uiti in ochii ei sa-i spui ca o iubesti.Sa fiti fericiti!

| spellsinger a răspuns (pentru Oana92):

Eh nu e vorba de curaj, am destul dar vroiam ceva putin mai special. mersi mult de idee

| MaxEnergyzed a răspuns:

Dedica-i melodia Taxi-Te iubesc...o sa ye adore
Succes

| spellsinger a răspuns (pentru MaxEnergyzed):

Multumesc de idee

| MaxEnergyzed a răspuns (pentru spellsinger):

Cu placere.happy