| Dennie_3562 a întrebat:

Sunt cu un băiat de 3 ani. Îl iubesc mai mult decât orice. iar el practic îşi bate joc de mine. Ne certăm săptămânal din NIMICURI. Mereu când ne certăm mă înjură. mă face cum vrea el. Şi m.am cam săturat. Dar îl iubesc. Dar ştiu că şi el, în felul lui poate mă iubeşte. totuşi sunt 3 ani.
Mereu se duce la altele, cred ca să mă face geloasă. Mereu îşi cere iertare faţă de mine. si îi pare rău. Ar fi bine să ne despărţin forever?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, intr-o relatie e foarte important pe langa iubire, conteaza respectul care partenerul ti-l ofera...adica cand iubesti pe cineva, trebuie sa ai incredere in acea persoana, sa ii fi alaturi, sa incerci sa il/o faci fericit/a, nu sa te porti urat.
Certuri exista practic in orice relatie, insa daca sunt exagerate si chiar fara motiv, atunci e rau; certurile banale pot duce la o despartire.Ca se aduna, azi una, maine alta si se umple paharul.
De ce ii permiti sa te injure? Tu inainte de toate trebuie sa te faci respectata ca oricat ai iubit o persoana, nu poti sa ii permiti sa te injure.
Daca e duce la altele, inseamna ca nici respect nu are fata de tine dar nici prea multa iubire. Daca se intampla sa mearga o data, de 2 ori la altele, poate sa te faca geloasa, ok, dar daca face asta mereu asa cum spui tu, inseamna ca nu da 2 bani pe tine si pe fericirea ta, te face sa suferi; imi pare rau ca spun asta dar asta denota comportamentul lui. Da, 3 ani e o perioada lunga, dar lui ii convine situatia in care el merge la altele, apoi tot la tine se intoarce cu pareri de rau si scuze.
Vb.cu el serios despre ceea ce simti si ceea ce iti doresti de la aceasta relatie... daca nu te va respecta si nu va intelege, atunci poate e mai bine sa il lasi si sa incerci sa il uiti, cand sunt atatia baieti care stiu sa iubeasca si sa respecte o fata, tu sa suferi din cauza lui?! Nu merita. Daca face asa, gandeste-te ca daca ar fi sa va casatoriti sau mai tarziu poate sa ajunga mai rau sa faca, bine ca la nervi omul spune multe, dar mai ales faptul ca se duce la altele, te insala, nu ii permite.

20 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

TU ce crezi? Eu zic că da!
Aia nu mai e de mult relaţie ci în cel mai fericit caz obişnuinţă!

| TąNyą a răspuns:

Ar fi bine să vorbeşti cu el deschis pe tema asta, să-i explici că te deranjează şi că nu-i normal şi vezi după aceea ce trebuie să faci.

| Luori a răspuns:

Tu inca mai crezi in " 4 ever ". Fetit`o, daca voi va despartiti baiatul asta nu sufera nici macar 3 zile! Asta meriti tu?

Iti dovedeste de fiecare data dupa ce va certati cat de mult te iubeste. Nu te respecta si ce zice "Hai sa ma mai cert o data cu asta, mai fug la altele si apoi e proasta si ma va ierta. Asa face mereu ". Are atata vrajeala in el, pun pariu ca nu ii pare rau de fiecare data cad o zice. Deja a devenit o obisnuinta.

Pierzi timpul cu o persoana ca el cand tu ai putea avea pe cineva de 10 ori mai bun ca el. Ia situatia in serios, nu mai fi indragostita si observa exact cum vede el situatia.

Cum ai spus si tu : isi bate joc! Sa retii ce ai spus. Poti avea o viata muult mai frumoasa decat atc cand este si el prezent in ea! Fii fericita, dar nu cu el.

| shtephie a răspuns:

Te injuraaa? Se duce la altele?
Nu mai sta cu el, ce naiba, e un tampit!
Asta e prostie, nu iubire!

| Just a kid a răspuns:

Km adica te iubeste da te injura cum vrea el? cum adica se duce la altele ca sa te faca geloasa? daca tear iubi eu zic ca nu sar duce la altele...nici daca certurile ar fi cu motiv nici daca ar fi din nimicuri. una e sa te ciondanesti cu pers iubita si alta sa se ajunga la asa ceva.
nu zic.si eu ma certam cu fostul meu pr din nimicuri...ne si desparteam din nimicuri dar niciodata nu ma injurat si nu s-a dus la altele cat a fost cu mine.nici mkr cand ne desparteam doar cand a durat despartirea mai mult...
daca u crezi ca te iubeste eu zic sa vorbiti si sa-i zici ca daca te mai injura si daca se mai duce la altele te pierde definitiv.si daca se mai repeta...lasal ca nu te merita

| mihaela_7412 a răspuns:

Eu una as zice ca da pentru ca isi bate joc de tine in fata, si eu am vb 2 ani cu unu si acum gata nu mai simt nimic pentru el decat ura la cat rau mi-o facut, acum vrea sa ma desparat si de pr meu actual.nu se merita sa stii daca te-ar iubi nu sar comporta asa sa stii, ganestet ca ai si u orgoliu in tine si el ti-l calca in picioare mai siunt baieti poate de 1000 de ori mai buni ca el, si eu tot asa eram vai ce ma fac fara el vai nu stiu ce si eu am vb 2 ani fara sa stie nimeni acum poate sa stea in genunchi ca nu mas impaca cu el, vb cu un tip de 4 luni si ala moare nu intelege ca nu imi mai pasa, daca mai vr sa vb da add andreutzascumpik13, si iti zic nu se merita daca ar tien cu adevarat sar gandi ca te doare comportamentul lui,, mai vb

| cristina a răspuns:

Buna.cred ca cel mai mult intr-o relatie conteaza intelegerea
si respectu. daca el te-ar iubi cu adevarat nu ar face chestiile astea sa te injure sa-ti vorbeasca urat. daca suntem fete nu trebuie sa ne lasam mai prejos. gandeste-te ca acum te injura tu ii permiti el a vazut ca il iubesti si stie ca nu vei putea sta fara el asa ca de aia isi permite sa iasa cu alte fete.asa de bine cum te injura va incepe sa dea si in tine stiind ca tu il uiubesti si esti in stare sa treci peste orice sa lasi tu de la tine.intr-un final tot la despartire ajungeti. dar cred ca ar fi mai bine sa pui tu punctul pe i si sa spui pana aici a fost daca vrei sa mai ramanem impreuna daca intr-adevar ma iubeste termini cu alte fete cu injuraturi cu tot. incet incet se va ajunge si mai departe crede-ma. si e pacat. gandeste-te ca nu se termina lumea la el spune-i lucruri care sa-l atace sa-l doara.cum ar fi ca sa stea linistit ca exista multi baieti de mii de ori mai buni decat el. succes in ati gasi un baiat care sa te iubeasca sincer.niciun baiat nu merita sa facem pe placul lui sa-l lasam sa-si bata joc de noi sau sa ne injure.succes :* si gandeste-te bine e viata ta in joc.si poate mai tarziu iti va parea rau.

| cristina a răspuns:

Si nu uita nu exista dragoste fara cearta. dar asta nu inseamna sa-l lasi sa-si bata joc de tine.
succes:*

| claudiea79 a răspuns:

Cind un barbat iubeste nu merge la altele daca o iubeste. daca te injura inseamna ca nu te respecta nici nu te iubeste. parintii mei se injura si se bat de 32 de ani. si tot nu se potolesc. nu au fost fericiti niciodata nici nu sau iubit vreodata. asa ca ai grija sa nu te bata. o sa ajungi sa nu mai scapi de el; daca te mariti cu el o sa fii nefericita. de ce nu iti gasesti un barbat care sa nu se certe cu tine? care nu te injura? care te respecta si te vrea. si care sa nu te insele. ai grija de tine. meriti ceva mai bun. daca iti cere scuze te minte. nimeni nu il va acepta pe termen lung asa cum este el de aia se intoarce la tine. nu este un barbat de casa care sa te poti baza daca te insala. ai grije de tine

| ~p!$iii~ a răspuns:

Nu cred ca el te mai iubeste la fel de mult ca la inceput daca saptamanal va certati din orice prostiehappy S'ar putea sa stea cu tine si din obisnuita, cum ai spus sunt 3 ani la mijloc :-s Incearca sa vorbesti cele intamplate cu o persoana apropiata in care ai incredere Stai linistita, unii baieti merita sa fie numiti"Magari", nu stiu cum sa se comporte cu o ftaoh go on Asa ca are balta pestehappy Mergi mai departe vei gasi un baiat care sa stie sa te pretuiasca cu adevarat, sa te alinte, nu sa te injure cu toate cuvintele noi aparute in melodiile rap Succes:* Noi suntem langa tine>big grin

| AdY a răspuns:

Citi ani ai?

| AdY a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa va despartiti forever... Baietii care injura fetele = cicati, n-am injurat niciodata o fata petru respect orce fata. Chiar si pe o fata pe care o urasc nas puteao injura. dE CE il mai suporti daca el isi bate joc de tine. Dai papucii apoi el daca tea iubit va incepea sa te pretuiasca cu adevarat. Sa stii ca omul pretuieste dupa ce pierdea. Daca te va vrea inapoi vei avea sansa sai puii niste conditii: 1. daca ma injuri uit de tine si altele... NU TE LASA CONDUSA DE IUBIRE DAR CONDU TU IUBIREA. NU TREBUIE SA FII IERTATOARE TOTIMPLUL

Răspuns utilizator avertizat
| Lucky9441 a răspuns:

Mai alergi dupa puta lu raul inca? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te-ai intrebat daca nu te iubeste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa te desparti de el cand te injurat de prima data

Răspuns utilizator avertizat
| Dennie_3562 explică:

Hei! Multumesc pentru sfaturi.

| Dennie_3562 explică:

@stren. 16 am.

| kaileena a răspuns:

Salut! Aici depinde foarte mult de ce vrei tu ...sau mai degraba cum vrei sa fie prietenul tau.Eu nu as sta cu cineva care ma injura, asta nu e respect.Gandeste-te daca ti-ar placea ca in 3 ani de zile sa fii tot cu el, el in continuare injurandu-te si ducandu-se la altele... e chiar ceea ce vrei?