| Anonima_9981 a întrebat:

sunt cu un baiat de aproape 9 luni.eu am 16 ani, el 19.ne iubim foarte multstraight face mi-a spus sa ma culc cu el, dar nu pot.adica imi este rusine de elthinking nu stiu dc... voi ce ziceti sa ma culc cu el?straight face

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala. De asta ti-e si rusine, e semnalul ca nu esti pregatita nici fizic nici psihic. Explica-i asta si roaga-l sa te mai astepte macar un an si jumatate. Daca tine la tine, va intelege.

| monyk a răspuns:

Buna, pai daca ti-e rusine poate ca nu e inca cazul sa faci acest pas. Fa-o atunci cand te simti tu pregatita, nu te lua dupa unu si altul, ci fa ceea ce simti, mai asteapta ca ai timp, parerea mea.
Nu trebuie sa iti fie rusine de iubitul tau, dar poate asa esti tu si oricum va trece rusinea, la inceput e mai greu, dar apoi nu iti va mai fi rusine, te vei obisnui cu el.
Nu precipita lucrurile, informeaza-te corespunzator, daca o vei face, protejeaza-te mereu sa nu ai de suferit si comunica cat mai mult cu iubitul tau.

| Puf a răspuns:

Nu, asteapta... Daca el va fi de acord sa te mai astepte inseamna ca te iubeste. Daca va fi in stare sa te paraseasca doar din acest motiv inseamna ca nu tine suficient la tine:d. Dc sa te grabesti? Ai toata viata inainte si abia ai 16 ani

| adina_6125 a răspuns:

Sar putea ca asta sa fi urmarit de la inceput sa se culce cu tine dar se poate si sa te iubeasca f mult si sa vrea sa iti arate asta

o sa intelegi dupa felul in care se comporta exact ca vrea

| psihox a răspuns:

Ati vrea sa fiti obsedati permanent numai de iubire si sex? Ce veti face dupa casatorie?

| SoNiA123 a răspuns:

Poti sa mai astepti doi ani, ar fi mai bine, din mom ce nici o metoda contraceptiva nu e 100% sigura...si nu cred ca vrei un copil de la varsta asta laughing daca te iubeste, o sa inteleaga. vorbiti deschis. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mikutzo? in primul rand sunt multi perversi din astia ai grija, poate sa iti spuna ca esti viata lui pana cand o sa te culci cu el apoi nu va mai di asa. cunosc tovarasi care la fel.se potrivea intrbarea, ai grija fa-o cu cineva care te respecta care ar face orice pentru tnvirginitatea nu ti-o mai da nimeni

| Maniacu777 a răspuns:

Pai ar trebui sa te culci cu el...Nu vad de ce sa iti fie rusine. Probabil esti mai timida

Răspuns utilizator avertizat