| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de jumatate de an pe care acum nu stiu daca il mai iubesc sau nu. Mie imi place de 8 luni de prietenul lui cel mai bun insa nu stiu daca este o fantezie sau chiar tin la el cu adevarat, o perioada cand am fost cu actualul am mai uitat de el dar de 2 luni numai la el imi este gandul si am vrut sa ma despart de actualul meu prieten dar nu intelege si zice in continuu ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda si eu chiar nu stiu ce sa mai fac... merita sa ma despart de el? sau va fi cu mine prietenul lui cel mai bun daca afla ca m-am despartit de el?

5 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

Nu are rost sa stai cu prietenul tau daca tu te gandesti intr-una la altul, sincer acum. Care mai e farmecul? Daca va fi cu tine prietenul lui cel mai bun asta e discutabil, pentru ca nu stiu cum se poarta cu tine, si daca da semne ca te place. In orice caz, normal este sa fii cu baiatul la care tu te gandesti mereuwinking Take care

| MarinaElkhatib a răspuns:

Buna red treaba e ca nu e bine sa te desparti de iubitu tau si sa te cuplezi cu prietenul lui pentru ca tiai strica reputatia fata de prieteni lui si ai tai si pur si simplu nu e bine parerea mea este ca daca nu il mai iubesti pe actualul tau iubit pur si simplu ori te desparti de el ori ai putea sa incerci sa iti mai dai o sansa tie in a te schimba si sa incerci sa descoperi lucrurile frumoase pe care le are iubitu tau actual si care nu le-ai descoperit incawinking mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai red, de ce dracu intotdeauna cel mai bun prieten e mai bun decat iubitul imi poti spune? si ala la randul lui are un cel mai bun prieten? care e diferenta intre iubit si... cel mai bun? ia vezi gandeste-te mai bine ce-ti place? pa{u}la sau omul pe care-l iubesti? fiindca mereu in viata, va apare ceva mai bun dupa colt.iar tu o sa umbli din p.a in p.a ca albinuta din floare in floare? si cu sufletul omului ce faci? nu poti sa te joci cu sufletul cuiva sau sa-ti bati joc de el fiindca viata se razbuna.ai mare grija.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai red, de ce dracu intotdeauna cel mai bun prieten e mai bun decat iubitul imi poti spune? si ala la randul lui are un cel mai bun prieten? care e diferenta intre iubit si., cel mai bun? ia vezi gandeste-te mai bine ce-ti place? pa{u}la sau omul pe care-l iubesti? fiindca mereu in viata, va apare ceva mai bun dupa colt.iar tu o sa umbli din p.a in p.a ca albinuta din floare in floare? si cu sufletul omului ce faci? nu poti sa te joci cu sufletul cuiva sau sa-ti bati joc de el fiindca viata se razbuna.ai mare grija.

| rebela82 a răspuns:

Depinde de prieten daca si el simte ceva pentru tine