| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu un baiat de o saptamana, am mers la padure si ne-am sarutat. Apoi ieri a venit cu un trandafir si m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui. I-am spus DA deoarece ma simteam nasol sa ii zic nu ...mai ales ca avea trandafiru. Dar nu imi place deloc de el. Imi place de alt baiat. Problema e ca este din grupul meu de prieteni cu care ies mereu. Cum pot sa-i spun ca nu mai vreau sa continui cu el... dar sa ramanem amici totusi?

Răspuns Câştigător
| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
Ceea ce ai facut nu este deloc bine, spune-i acelui baiat ca nu il iubesti pentru ai nu-i provoca suferinta mai incolo, nu are rost sa il chinui.
Nu inteleg insa un lucru de ce l-ai mai sarutat daca nu iti place de el? Si doar pentru un trandafir te-ai combinat cu el?
Eu nu stiu ce varsta ai dar gandeste-te de doua ori inainte sa faci un lucru.
Cat despre cum poti sa ii spui ca nu mai vreai sa continui...Cand va intalniti spune-i ca trebuie sa vorbesti ceva cu el insa roaga-l frumos sa nu se supere si spune-i ca nu mai vrei sa fi cu el ca tu de fapt ti-ai dat seama pe parcursul acestei saptamani ca nu il iubesti si ca nu vrei sa il faci sa sufere si roaga-l frumos sa te ierte si cere-i sa ramaneti amici.
Atat am putut sa iti zic!
Ai grija de tine si gandeste-te ce faci in viitor!
ceao :*:*:*:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca baiatul de care esti indragostita iti facea tie lucrul asta, cam cum te simteai?
Invata sa fii corecta cu sentimentele si sufletele celor din jurul tau.Baiatul cu trandafirul,are o inima si-un suflet, spune-i adevarul, nu-l mai lasa sa creada in minciuna ta.Indreapta raul facut, repede de tot si, fii responsabila pentru actele si vorbele tale.Ranesti oameni care nu cred ca merita asta.
Sa speram ca totul va merge bine!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E greseala ta ca te gigiulesti cu cine iti pica in mana si induci oamenii in eroare fara sa-ti pese.
Ma gandesc ca e un baiat educat si foarte romantic,deci un baiat bun.

Daca nu il placi, de ce l-ai mai sarutat?

In tot cazul, spune-i ca nu vrei o relatie acum, sau ca il vezi doar ca amic.
Nu il mai tine mult asa caci el se poate indragosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai ce naspa poti fi, pai de ce te-ai sarutat cu el daca nu iti place de el? esti o curva afurisita. ai merita sa fueri tu nu el, habar nu ai cat o sa il doara prosta ce esti

| King9 a răspuns:

Daca el este un prieten bun va accepta asta

| Delia16_8980 a răspuns:

Pai draga mea, vina o ai tu...si, sa iti zic de ce: fiindca ai continuat sarutul daca nu il placeai nu acceptai sarutul. Vorbeste cu el si explica-i ca a fost o greseala daca te iubeste va intelege. Cat despre tipul pe care il placi, e okay stai mult pe langa el, sa iti placa si tie ce ii place lui etcwinking