| b00m a întrebat:

Sunt Deni si am si eu o intrebare pentru voi. Sunt in clasa a sasea si imi place de un baiat dintr-a opta, pe nume Teo. Nu am intrat inca in vorba cu el, si nu sunt sigura daca sa o fac sau nu. Prietena mea cea mai buna mi-a zis ca parerea ei este ca Teo este putin superficial, dupa cum arata ca fizic. Nu mi se pare corect, deoarece eu stiu din totdeauna ca nu e bine sa judeci o carte dupa coperta. Am avut doua ocazii de a vorbi cu el, dar le-am ratat. O data mergeam langa el pe coridori, eram singuri, insa imi pierdusem cumpatul si pe moment amutisem. A doua oara era cu un baiat (coleg de-al lui) care ma cunoaste, si el i-a zis lui Teo "Uite, ea e Denisa!", la care Teo a zis doar "Buna, Denisa", apoi a plecat. S-a intamplat chiar in aceasta dimineata. Si prietenei mele ii place de el, insa nu intelege ce simt cu adevarat in momentul cand il vad, nici nu pot explica in cuvinte, si nu stiu daca si el vrea sa ma cunoasca, insa am auzit ca ar vrea sa afle cine sunt, deoarece un coleg de-al meu, prietenul lui, i-a zis de mine. Nu stiu cum sa-l intreb ce id are, sau sa-i zic ceva de genul "Ce faci?" sau "buna, eu sunt Deni!". Cand el mi-a zis "buna!" eu i-am zis salut, si pur si simplu am fugit inaintea lui, iar o clipa mai tarziu tremuram din cap pana in picioare...Nu stiu ce sa fac, va rog "HELP ME!". Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| forever4you a răspuns:

Bine trebuie sa te mai relaxesi... daca chiar vrei ca baiatu asta sa iti fie prieten trebuie sa vorbesti cu el sau incearca sa dai peste el accidental si atunci sa incepi o conversatie cu el sau poti sa rogi un prieten comun deal vostru sa te ajute eu iti urez mult succes si sper sa aud vesti bunelaughing

4 răspunsuri:
| Dariana a răspuns:

Aaaa... pot sa iti dau cateva pareri din perspectiva unei fete de a 8a... Tu fiind mai mica poate daca el observa ca il placi te va lua la misto pentru ca asa fac cei mari(baietii), incearca sa ii zici odata "buna" doar atat. Daca el e interesat va continua discutia daca nu asta e, exista si alti baieti! Am pe etaj unii baieti de a 8a destul de frumosiwhistlingsi observ cu isi dau atatea figuri doar pentru faptul ca multe fete ii plac si le "canta. n struna". Asa ca ai grije ca poate si baiatul asta e superficial, cum zice prietena ta, pentru ca dupa infatisare si din comportament iti poti da seama cum e o persoana initial. O seara placuta! sper sa reusesti ceea ce ti.ai propus:*!

| Chocolatewithvanilla a răspuns:

Mergi la el il prinzi de cap si-l saruti... mare lucru... incearcatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tiai pus ceva in gind fa!

| eddyasroma1997 a răspuns:

Pai gaseste un moment cand e singur si spune-i ceva de genu " Hey, eu sunt Denisa" si il intrebi de ex id de mess. si mai vorbiti. Incearca sa-l cunosti. Poate ca o sa te placa sau poate ca nu deoarece mai este si aceea diferenta de varsta intre voi doi... deci.

Bafta!big grinhappy