| Marianacau a întrebat:

Sunt fata, inca nu mi-am început viața sexuală, dar ma masturbez cateodata(doar clitoridian). Am 17 ani. Credeti ca asta ar putea sa influențeze in vreun fel orgasmul atunci când îmi voi începe viața sexuală? As dori dacă se poate raspuns doar de la persoanele care s-au aflat in aceeași situatie, nu de la cei care își dau doar cu părerea. Multumesc!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este NU. Fiindca in mod absolut sigur nivelul LIBIDOULUI tau NU se poate modifica. Nivelul libidoului este dobandit genetic.

| Marianacau explică (pentru corbulalbrosu):

Și nu se poate modifica deloc pe parcursul vietii?(ma refer aici pana la varsta de 40 de ani)

| doctorandus a răspuns (pentru Marianacau):

Ba da, se poate modifica, e de ex. daca te imbolnavesti la ovare (daca apar dereglari hormonale). http://en.wikipedia.org/wiki/The_Myth_of_the_Vaginal_Orgasm

| Badboi a răspuns:

Cum esti pe insta? happy