| TheLovelyGirl a întrebat:

Sunt fata si am 11 ani.Credeti ca sunt prea mica pentru un prieten?

Răspuns Câştigător
| CriSSa537 a răspuns:

Nu cred dar nu exagera sa nu ajungeti sa faceti dragoste la 11 ani.un mic pupic, imbratisari si puteti sa va tineti de mana.P.s fii sigura ca si el te place

12 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Nu exista varsta pentru a avea un prieten.

| Funditssa a răspuns:

Nu esti :* asta daca nu faceti mai mult decat tinutul de mana si saruturi! Adica sa nu ajungeti la SEX ca atunci da esti prea mica :* :* ~! Succes cu prietenul tau love struck

Funditssa puppy dog eyes? kiss

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Nu esti prea mica, dar trebuie sa ai mare grija pe la varsta asta majoritatea baietilor sunt cu fete doar din joaca. Oricum ai mare grija.Crede-ma o stiu din propie experienta.Bafta!

| lilstar a răspuns:

Cu siguranta DA. Aculta-ma, multi spun "nu" doar pentru o amarata de fundita. Dar iti dau un sfat de viata, distreaza-te alaturi de prieteni, esti micuta, frageda. Nu vrei sa ajungi mai tarziu sa fi luata drept o gluma. Am vazut asta la multe prietene de ale mele cu trecerea timpului. Acum am 18 ani si le vad pe ele ce au ajuns, eu sunt mandra de mine. Fi si tuhappy

| CriSSa537 a răspuns:

Nu...Doar relatie de prietenie, nu mai mult... fuditza?

Răspuns utilizator avertizat
| ReallySomebody a răspuns:

Buna, daca tu te consideri pregatita, si crezi ca el e Alesul, atunci, fa tu primul pas, dar sa ai girja ca lumea asta a dragostei e cam dura, atunci cand iubitul/iubita te pasaseste [sad] si sa te gandesti de doua ori, inainte de a face ceva cu el! Spunand prieten, cred ca nu te referi la un amic, ci la un iubit. Nu, nu e o vasta impusa pentru a avea primul iubit, cand crezi tu draga mea, atunci sa faci acest pas! NU UITA : gandeste de 2 sau mai multe ori inainte (sper, ca la varsta ta, sa nu ajungi departe, adica la sex) sa faci ceva pe care sa-l regreti toata viata!
Take Care! (ai grija!)

| PDM2000 a răspuns:

Buna :* sti cum se spune DRAGOSTEA NU ARE VARSTA. nu esti mica pentru un prieten dar sa nu exageram puteti sa va tineti de mana sa va sarutati dar fara sa faceti dragoste asta mai incolo cand esti mai mare bafta :*

| ElisaMariaXX a răspuns:

NU...
Imi dai si mie fundita love struck te rog frumos?

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna,esti cam prea mica, este foarte in regula daca ai un prieten de exemplu daca va tineti de mana vb si pote si un mik sarut, doar ca nu stiu eu consider ca n-are farmec la 11 ani, fa-ti si tu pe la 15-16-17-18 ani un prieten, adica la 11 ani esti un copil pe la 17 are farmec si puteti sa va sarutati, baiatuare si el muchi adica nu-i ca la 11 ani. Sfatul meu e sa astepti macar pana la 15 ani.Numai tu hotarasti!

| Caty5 a răspuns:

Nu,deloc

| Tanya4you a răspuns:

Nu.doar sexul nuse intra in discutie...nu esti prea mica poti sa ai, dar sa nu intreci masura si sa ai grija sa nu fie mai mare decat tine cu prea mult ...mai tarziu poti sa ai si prieteni cu 6-7 ani mai mari decat tine, dar pana atunci nu, deoarece nu ai de unde sa stii daca acea persoana mai mare vrea doar sa aiba sex cu tine