| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt fata si am 24 de ani, inca nu am avut relatii de niciun fel. Problema e ca tata e tot mai enervant pe treaba asta, spune ca nu e normal, ca ar vrea nepoti, dar daca tot nu as vrea plozi, ca macar sa am pe cineva. Ma face nebuna si proasta ca am stat pasiva atata timp. Ii tot spun ca asa ma simt bine, dar ne invartim in jurul cozii de ani de zile. Mama nu prea e vocala pe treaba asta. Pareri, sa ma lase in pace?

5 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Este un pic anormal să nu vrei o relație, într-adevăr, dar până la urmă dacă așa te simți tu bine, trebuie să te lase în pace. Ar trebui totuși să dai o șansă și unei relații, nu neapărat serioasă, nu trebuie să te măriți, poți opta pentru o relație deschisă, fără compromisuri, în care fiecare face ce vrea.

| KovacsB a răspuns:

Sa-si vada de problemele lui.E fain sa ai copil, dar dupa 30.
Sa aiba grija de sanatatea lui daca vrea sa il vada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, ca implica multe. Nu cred in cardeala ca vai ce ne iubim, sentimente, cadouri, bla bla. Totul tine de compromisuri, de a ceda ca sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gândire de părinți topic comunistă. Tu decizi ce faci cu viața ta. Și da la 24 de ani ești matură.
Ar trebui să te muți din casa părinților, dacă încă locuiești cu ei.
Dacă ești pe picioarele tale și mai bine.

| FindMyName a răspuns:

Daca simți nevoia de a nu avea o relatie, nimeni nu te poate obliga sa iti faci. incearca sa ii explici situația, daca nu, ignora-l. sau macar mama ta sa mai vorbească cu el, cere i ajutor.