| tomitza a întrebat:

Sunt fata si am observat ca multe fete isi pun pe Facebook statusuri gen: Plec in Franta, Germania etc. pentru. x luni. Ce inesamna? Iar este o campanie despre cancerul de san?

Răspuns Câştigător
| ღClauuღ a răspuns:

Nu este un joc uite`l:
Bună ziua, fetelor!
În această perioadă a anului este tradiția să ne conentrăm pe sensibilizarea la lupta contra cancerului de sân!
Am scris culoarea sutienului mai demult si pe urma locul unde ne lăsăm geanta în casă si le-am publicat pe statutul nostru pe FB.
Povestea asta a avut așa un succes că s-a pomenit de ea si la Știri la televizor!
Așa am sensibilizat multă lume pentru a conștientiza gravitatea problemei cancerului de sân ale cărui posibile victime putem fi toate, Doamne ferește.

NU SPUNE NICI UNUI BĂRBAT CARE ESTE SEMINFICAȚIA STATUTLUI TĂU!

Ideea de anul ăsta este să scire fiecare :
PLEC ÎN "țara sau orașul care corespunde lunii tale de naștere din lista alăturată, pentru X luni" X= ziua ta de naștere si adaugi un zâmbet (smiley)

Exemplu: dacă sunt născută pe 14 februarie voi scrie:
Plec la Londra pentru 14 luni

Ianuarie : Mexic;
Februarie: Londra;
Martie : Miami;
Aprilie: Republica Dominicană;
Mai : Franța;
Iunie: Sankt-Petersbourg;
Iulie : Austria;
August : Germania;
Septembrie : Olanda;
Octombrie : Amsterdam;
Noiembrie : Las Vegas;
Decembrie : Columbia.

VREI SĂ PARTICIPI?
COPY-PASTE acest mesaj si trimite-l tuturor prietenelor tale.
Să vedem dacă reușim să creăm o agitație la fel de mare ca în anii precedenți!

3 răspunsuri:
| ladylola a răspuns:

Nu... xD acest "x" reprezinta cifra de luni care o vor petrece in acea tara si pun x pentru ca nu sunt convinse exact cite luni vor fi peste hotare!

| trustbogdan a răspuns:

Se duc sa faca clante.

| oNuTzA_9405 a răspuns:

Plec in Republica Dominicanapentru 18 luni