| Alexandra112211 a întrebat:

Bună sunt fata si ieri m-am sărutat cu un băiat si cand am mers acasă am avut ceva lichid transparent si mâzgos pe chilot am 15 ani... Va rog fără hate... Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o problema, se intampla de la varsta asta sa te exciti, dar spala-te zilnic la pasarica si schimba chilotul!
Mama ta trebuia sa-ti faca educatie pana acum si sa-ti spuna ce se inatmpla cu tine, cu secretiile vaginale, cu menstra si in special cu spalatul zilnic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza placerii si probabil si a satisfactiilor resimtite in timp ce v-ati sarutat, mangaiat, atins probabil si pipait, te-ai excitat intratat de tare incat s-au activat glandele existente in mucoasa vaginului care au rolul de a produce secretia lubrifianta. Fiindca respective secretie cantitativ poate fi chiar abundenta/foarte mare si din acest motiv de obicei se scurge printre labiile mari si umezeste portiunea chilotului aflata intre picioare, cea care se afla in contact direct cu ''pasarica'' ta. Respectiva umezire a ''pasaricii'' cat si a chilotului, reprezinta un proces fiziologic absolut normal. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Acel lichid transparent se numeste secretie vaginala, aceasta este o scurgere vaginala (leucoree) in anumite cantitati, fiind normala la femeile sanatoase, aceasta fiind modalitatea vaginului de a se curata singur si de a mentine o stare de echilibru. Deci, cand vaginul este sanatos se mentine "in forma" cu ajutorul acestor secretii perfect normale.
Lichidul acesta transparent are un usor miros (nicidecum neplacut), o consistenta laptoasa, si o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie isi schimba un pic culoare si capata o nuanta galbuie. Cantitatea de secretie secretata variaza in functie de menstruatie si de la fata la fata.

| qieiqpalz a răspuns:

Te.ai excitat ...cred

| qieiqpalz a răspuns:

Te-ai excitat cred