| Mimilus a întrebat:

Buna sunt foarte speriata am nevoie de ceva pareri in special dela fete. O sa ma adresez in special fetelor, sti ca fetele au un fel de scurgeri de culoare alba sau incolora. Pai acum am avut o mica scurgerre de genul si cind am obervat ceva roz,era singe clar da debea debea se vedea. Mam speriat foarte tare, inainte de asta am mai avut dureri de ovare si dupa aceia am fost si la wc si au inceput a ma durea foarte tare si cind pun mina le simt putin inflate. Mam speriat ingrozitor, mi sa mai intimplat asta dar iainte de a venit menstruatia. ce poate sa fie precizez ca am avut-o pe data de 9 si mai am 14 zile pina cind trebuie sa imi vina. Vreau ceva pareri, n uvreau s amerg la ginecolog pentru ca mie foarte frica. Si dela ultima menstruatie relati sexuale n-am avut.

Răspuns Câştigător
| Andreea_Vladu_1995 a răspuns:

Poate fii ceva normal. In perioada de ovulatie( din cate vad acolo te situezi) nu numai in ovare au loc schimbari dar si in uter. Acesta se pregateste pentru a primi ovulul pe peretii sai. Aceste mici scurgeri de sange ar fi normale insa daca sunt dese nu prea mai sunt normale. In perioada de ovulatie este foarte posibil sa mai ai scurgeri de sange( ce-i drept foarte putin, cum e la tine). Totusi, daca aceste scurgeri nu se opresc, ar fi foarte bine sa vizitezi un ginecolog. Nu trebuie sa iti fie frica. Gandeste-te ca aparatul genital feminin este foarte sensibil la diferiti factori. Normal ar fi sa vizitam ginecologul o data pe luna.

| Mimilus explică (pentru Andreea_Vladu_1995):

Da ai dreptate atit de tare m-am panicat ca nici n-am observat ca sunt in perioada ovulatiei si deaceia am aceste dureri si toata problema e aici. Iti multumesc mult pentru ca m-ai ajutat! :*

| Andreea_Vladu_1995 a răspuns (pentru Mimilus):

Cu placere!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic nu am mai patit da am si o intrebare asa ca sa te intreb te-ai lovit? ai facut tu altceva?
Cu toate ca ar putea fi de la menstruatie..sau nu stiu ..sincer.Degeaba sunt fata sunt foarte neinteresata de capitolu asta. sad.