| Okkultist a întrebat:

Sunt gay, am 13 ani, fac 14 peste 4 zile. Am suferit, si sufar in continuare dupa un baiat, povestea este foarte complicata dar pe scurt nu era sigur si si-a batut joc de tot ce am facut pentru el. Mi-am pus sufletul pe tava, mi-am racit gura de pomana, l-am ajutat sa treaca clasa, si am facut zeci de chestii pentru a-i fi bine.
Acum ceva timp mi-a zis cineva ca a plecat de tot in Spania, eu acum sunt in Italia si nu am fost sigur de informatie. Dar am aflat ca este adevarat.
Va rog, ce sa fac, nu mai rezist, timp de 2 ani si 7 luni plang ca un prost, nu mai rezist in fiecare dimineata stau si ma gandesc la el, am avut o perioada care noaptea plangeam 2 ore continu pentru el, nu mai rezist, imi aduc aminte de toate momentele placute si neplacute care ma intristeaza. Cum sa scap de aceest sentiment, sa nu mai plang. Am incercat sa fiu cu alticineva, am o educatie de asa natura intucat imi era scarba sa ating pe altul. Plang mereu nu mai rezist va rog ajutati-ma. crying Fara prejudecati deoarece sunt gay, nu puteti intelege si nici nu as-i vrea.

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Este pacat ca ai ajuns sa fii gay. Nu, nu e nimic de ras! Incearca sa te calmezi. Stiu ca este foarte greu sa treci prin asta fiindca na, constiinta ta este foarte incarcata, te simti afectat din cauza ca stii ca l-ai ajutat foarte mult si acum a facut chestia asta. Tu trebuie doar sa zambesti si sa treci peste ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Deocamdata lasa timpul sa treaca sa-ti vindece ranile pentru ca viata ta este inca la inceput si normal ca nu o sa stai asa multa vreme. O sa iti gasesti pe altcineva care sa te merite.

| lc13cm3 a răspuns (pentru drogh):

De ce ar fi pacat? straight face

| mi25 a răspuns (pentru drogh):

Nu ajungi gay! Te nasti gay.

54 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iubirile sunt iubiri şi despărţirile dor la fel de mult, indiferent de orientarea sexuală, care nu ţine de vârstă.
Suferi. Ţi-e dor şi sufocant. Ai nevoie de înţelegere, de sprijin...
Îmi cer scuze pentru colegii mei care nu au înţeles prin ce treci şi mai mult te-au insultat, decât ajutat. Să nu rămâi cu impresia că toţi sunt la fel, iar lumea ţi-e ostilă.

Ai nevoie de timp ca să te împaci cu gândul despărţirii şi să treci peste. Să reînveţi fericirea ta să nu depindă de persoana respectivă.
Timpul estompează totul, până şi cele mai pasionale iubiri.
Dă-ţi timp să te vindeci, concentrându-ţi atenţia între timp pe orice altceva, ceva ce te pasionează şi îţi va face existenţa suportabilă. Şi poate cândva, când nu te aştepţi, va apărea un altcineva special şi parcă făcut pentru tine (numai până atunci trebuie să te eliberezi, încet şi sigur. succes).

caramela
| caramela a răspuns:

Vai mama.tu de la 10-11 ani esti homo? doamneeee in ce lume traim? tu ai parinti? de o bataie zdravana ai auzit? cere mai copile ajutorul parintilor/a medicilor psihologi.ori tu ne pui nervi la incercare..cum sa fi frate homalau la 10 ani? esti cazut in cap? hey..trezeste-te la realitate si numai visa.

| Sოﺁℓε a răspuns (pentru caramela):

Si daca il bate ce rezolva? Nu te inteleg...
Daca asta simte ce pot sa ii faca parinti?

| caramela a răspuns (pentru Sოﺁℓε):

Bataia nu este o solutie, dar tu ai citit de la ce varsta este "gay"?
oare chiar stie ce inseamna cu adevarat acest cuvant si ce implica el? chiar crezi ca un copil de 11 ani trebuie sa faca ce doreste doar ca asa simte el? daca tu asa vei proceda cu al tau copil, nu am nimic.
O zi bunahappy

| Sოﺁℓε a răspuns (pentru caramela):

Poate are un moment de confuzie dar cu bataia nu rezolvi absolut nimic.Necesita doar o convorbire calumea cu parintii in care sa ii explice.

| caramela a răspuns (pentru Sოﺁℓε):

Poate ca si o bataita nu ar strica sa se trezeasca la realitate..nu poti, copil fiind sa sustii ca esti gay la 10-11 ani.
parerea mea.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu cred ca confunzi prietenia cu un baiat cu homosexualitatea.

Ai fost atras sexulal de acel baiat? La 11 ani nu cred ca intelegeai semnificatia acestui cuvant. Poate nici acum,
Esti foarte tanar, ai timp sa te apropii de o fata, care sa o iubesti si respecti asacum merita.

| aumih16 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine ca esti gay! s-a tot purtat de a lungul timpului dar se poarta si acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic cu nimeni si nici cu persoanele cu alta orientare sexuala dar ceva nu se leaga in postarile tale, de la varsta de 13 iti faci masca de ciocolata, ai invatat bulgara, vrei sa inveti araba, hmmmm? simt eu ca e ceva la mijloc dar am sa ma gandesc si o sa revin cu o postare

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Citesc romane de la 8 ani tongue laughing

| Duucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că știu cum stă treaba.Educația de acasă l-a bulversat mintal și d-asta este homosexual.Deci știe filozofie hindușă, limbi străine grele, citește romane de la 8 ani... realizezi și tu.Are obiceiul să meargă și la dermatologi, deci ține mult la fizicul lui. Înțelegi unde bat?

| Okkultist explică (pentru Duucu):

Asi vrea eu sa fie aprintii de vina. Nu vina este ca am tinut la un prietena cum mult timp si a murit, m-a afectat. De atunci sunt cam, ma intelegi. Parintii nu m-au obligat niciodata sa invat nimic. A fost alegerea mea, am mostenit nebunia asta cu cititul de la tatal meu. Oricum, pune o suta de copii cu mine si daca unul este amis ecatura ca mine eu te cinstesc. Am si eu nebunia mea laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duucu):

Bate bate, faci foarte binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesteti o prietena. Mai ai rabdare pana incepe scoala si incearca sa vorbesti cu fete man. Fa-ti o prietena. O sa uiti cu timpul.

| VladGH a răspuns:

Pai tu de la 11 ani esti gay. Chiar ma bucur ca suferi, ca esti fetita laughing. Un barbat trebuie sa fie barbat. Zii parintilor sa te duca la psiholog poate te transforma innapoi in baiat.

| Victoria275 a răspuns (pentru VladGH):

Ma mir ca nu ii dai sfatul de a merge pe carbuni incinsi.

| VladGH a răspuns (pentru Victoria275):

NU te mira caci e posibil sa se intimple.

| MihailaMarianZisPopa a răspuns (pentru VladGH):

Ba copile ce crezi ca a vrut el sa fie GAY?
Asa la dat dumnezeu!

| VladGH a răspuns (pentru MihailaMarianZisPopa):

Ce mai bagati m pe Dumnezeu? Nimeni nu decide cum sa fim, el singur a ales. Placerea de a fi femeie...

| Okkultist explică (pentru MihailaMarianZisPopa):

Multumesc!

| VladGH a răspuns:

Cred ca te regasesti si tu in situatia asta. Imi pare rau asa te duce capul. Munca il face pe om, dar nu totul det pe tava de mama si tata

| Marrythenight a răspuns (pentru VladGH):

Nu sunt in situatia asta. Sunt hetero.Ma duce capul mai mult decat crezi, astfel sunt capabila sa nu judec un om dupa aspectul asta:cu cine se culca. Daca stii sa fii om drept, cinstit, poti sa tii-o tragi cu un caine, nu imi pasa.

| VladGH a răspuns (pentru Marrythenight):

Vad ca esti tare destept ca sa-mi explici si mie ce are ciinele si cu situatia gay. Daca mai ai de scris prostii ar fi bine sa tu le colectionezi intr-un carnet si cind vei prinde la ceva minte le vei citi si iti vei aduce aminte cit de prost erai. Poate la virsta a 3-a sa iti vie ceva cu cu tempul asta de dezvoltare. Nu mai raspunde ca-ci nu esti inca capabil.

| Marrythenight a răspuns (pentru VladGH):

Sunt fata. Voi continua sa vorbesc pentru ca stiu ce spun. N-are nicio treaba gay cu cainele, dadusem un exemplu, sau era greu sa te prinzi?

| CosminC86 a răspuns:

Eu sunt convins ca ai avut doar o ratacire de moment, nu ai cum sa fii gay la 12 ani deoarece nu stii inca ce e aia dragoste si sex. Ai confundat prietenia stransa cu homosexualitatea.
Sfat: stai mai mult timp pe langa fete, si cu timpul vei invata sa le apreciezi si sa le iubesti, cu alte cuvinte sa revii la normal.

| Okkultist explică:

Da stiu ce inseamna. La mine este o problema, nu sunt exact ca altii.
Eu imi programez viata cu o luna inainte, acum am dat gresi, desi stiam de cant l-am cunoscut ca asa se va intampla. Vreau sa spun ca anticipez din nainte orice prostie, imi asum riscul.
Viata nu a inceput niciodata si nu se va termina niciodata, nu se sfarseste lumea daca imi va fi rau, sau m-a lasat.
Este vorba de sentimente, am pus prea mult sa vina singurul om in viata mea care ma invins. Nu este o problema accept invingerea, o iau ca pe un castig, dese ori renunt a ma ia in gura cu cineva ca el sau alticineva.
Dar cel mai aspru judecator in viata unui om este propria lui constinta pe care el se va intalni cu ea, si eu de asemenea.
Acum din punct de vedere emotional nu mai am nimic, cu alte cuvint zero.
Aceest zero este sursa tuturor lucruriilor, totul incepe de la el, si ajunge tot la el. Eu am cerut un sfat, cu ajutorul la altii oameni trageam o concluzie.
Faptul ca pe aici mai sunt comentari rautacioase, nu face nimic decat sa pierd timpul sa le citesc. Nu este vorba ca nu cred in divinitate, cred si voi crede mereu. Este vorba de suflet, deoarece oamenii nu inteleg ce simte un,, nenorocit" asa ca mine sau ca altii.
Sincer sunt in stae sa-mi dau viata pentru principiile mele, de toate felurile. Dar el nu este si nu va fi.
Am fost la psiholog mi-a recomandat sa stau calm si mi-a zis ca eu sunt psihologul de care am nevoie. Desi eu am nevoie de mai mult decat sustinere mintala, morala, din partea mea sau a altora. Am nevoie de el, aceea persoana care ma ingenunchia doar cu oa tingere. Pentru care am scris sute de melodii la chitara, si nu am renuntat nici astazi pentru el. Nu pot zice ca doresc sa renunt, sau sa scap de el, asta ar insemna sa mint, ma mint pe mine, eu nu imi pot minti sentimentele. Nici eu pe ale lui.

| Draghici_Florin_1979 a răspuns (pentru Okkultist):

Coonplimente,Dupa cum antaleg vad ca ai experenta,

| Draghici_Florin_1979 a răspuns (pentru Okkultist):

Pre dureroase cuvinte folosest la vrsta ta,
Sincer sa fuiu,

| Danişor a răspuns:

Ba! da cum ma sa fii gay? nu se poate asa ceva. este chiar ciudat.Dar frate machiar ai incercat sa iubesti si tu o fata? sa fim seriosi ai tot timpul din lume.Ce dracu se intampla cu lumea de azi? tu machiar ai parinti ei stii tu ce faci? la 14 ani sa stii ce inseamna cuvantul homosexual? ce lume

| MetalHead04 a răspuns:

Gay la 13 ani, lel, ce lume de nebuni.

| diavolitadulce a răspuns:

Gay de la ce varsta? Draga mai gandeste-te putin. Poate de fapt nu iti plac baietii! Poate tu ti-ai instalat asta in minte ca o auto-sugestie si atunci fiind foarte mic nu ai realizat. Incearca sa ai si relatii cu fetele si poate iti vei reveni dupa experienta neplacuta cu acel baiat.

| lc13cm3 a răspuns (pentru diavolitadulce):

Fetelele sunt nesimtite! straight face

| Deyutza1039 a răspuns:

laughing Doamnee, la 14 ani gay...laughing

| justmebi a răspuns:

Acum pe bune, chiar esti gay?

Răspuns utilizator avertizat
| Biutzaaaaa a răspuns:

Nu am nimic cu tine ca esti gay, daca asta simti, foarte bine.Stiu cum este sa iubesti prea mult pe cineva si sa iti fie scarba sa te apropii de alta persoana.Cunosc sentimentul.Eu cred ca nu ar trebui sa te mai gandesti la amintirile cu el.Stiu ca este greu.Si mie mi-e greu cu amintirile mele dar din fericire inca il am langa mine pe acea persoana speciala.Incearca sa te relaxezi, sa faci ceva ce iti place.Nu stiu...joaca fotbal sau intalneste-te cu alti prieteni, vorbiti, distrati-va. Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

| Victoria275 a răspuns:

Sfatul meu e sa treci mai departe. Cred ca ar trebui sa le spui parintilor prin ce treci ei te vor ajuta mai mult, decat noi de pe TPU.

| BingGBang a răspuns:

La 14 ani tu esti gay?laughing seriosstraight face

| CodrinV a răspuns:

Peste un an, doi ai sa fii hetero o vreme. Iar mai tirziua ia sa fii besexual. NU are rost sa plingi.

| Vlad201296 a răspuns:

Nu am nimic cu persoanele homosexuale, dar, omule, ai incercat vreodata sa iubesti o fata? Ai tot timpul din lume sa faci asta. Ai doar 14 ani, hai sa fim seriosi.

| BvBFan a răspuns:

"Salut TPU, sunt gay, dar sunt curios de niste chesti. Va rog sa nu ma injurati ca va raportez Nu am nevoie de mijtoul vostru si de aberatiile voastre SH.

Daca nu am maif acut sex si iubitul meu nu a m-ai facut si facem fara prezervativ, putem kua boli? Cum sa fac sa revin asta? Am posibilitatea sa-mi fac analize, si sa i-le fac si lui, sunt anumite tratamente, dupa vom puutea neprotejat? funda promit" O intrebare de-a ta de acum 2 luni. Parca mai sus ziceai ca nu nu mai ai gagic de acum 2 ani si ca pe altii nu poti sa pui mana. laughing

| Okkultist explică (pentru BvBFan):

Am zis ca de 2 ani jumatate sunt cu el. Ne-am gandit sa facem ceva dar...
Am incercat sa scap de el nu am putut.

| Draghici_Florin_1979 a răspuns:

Buna xxxl Toate ce ti se antanpla le faci tu singur, gandesti prea mult la sentimente, Daca la 14 anii te plangi,
Mai tarziu va fi vai de tine,
Priveste vitorul si nu te uita la trcut,

| Popa_Adrian_1997_0eOT a răspuns:

Dik ala la 13 ani gay gandeste-te la 20 de ani vei fi si zoofil

| Antoaneta_Mariana_1973 a răspuns:

Trebui să treci peste știu este greu dar eu sunt sigură ca vei reuși. Încearcă sa-ti faci o prietenă poate te ajuta!

| somethingmore a răspuns:

Nu o sa iti dau un raspuns de genul " Zambeste si totul va fi bine ". Am si eu un prieten sau am avut un prieten care era gay si era in aceeasi problema ca si tine. S-a indragostit de un coleg de clasa si il distrugea chestia asta, pentru ca stia ca nu are nici o sansa. A facut lucruri groaznice, si am incercat sa il ajut sa fie mai bine dar, pe parcurs s-a transformat in cineva pe care nu il mai recunosteam. Nu mai era prietenul meu bun care imi sarea in ajutor cu orice, care ma ridica atunci cand eram la pamant... Nu devini si tu asa. Sunt sigura ca ai prieteni acolo, foloseste-i ca pe un medicament. Stai cu familia ta mai mult. Observa frumusetea din lucrurile simple. Nu te distruge din cauza unui baiat. Nu merita. Stii cum obisnuiam sa ii spun prietenului meu? "Inger ". Si el spunea ca Dumnezeu nu prea e de acord cu asta. Nu te subestima, pun pariu ca si tu esti un inger. Dumnezeu ne iubeste pe toti. El nu a spus niciodata ca relatiile dintre acelasi sex sunt un lucru gresit... Iubeste pe cine vrei. Nu exista reguli in dragoste. Uite, daca el ti-a respins sentimentele si si-a batut joc de tine, de ce trebuie sa fii tu cel care sufera? El a pierdut un baiat minunat care il putea iubi cum nici o alta fata nu o v-a putea face.
O sa gasesti un baiat intr-o zi, care o sa te faca fericit, o sa te iubeasca, si o sa te trateze exact cum meriti. Sper ca te-am ajutat macar putin.

| Okkultist explică (pentru somethingmore):

Nici nu se putea sa ma intelegi mai bine, blizzard17x daca ai nevoie de orice, si voi putea sa te ajut o voi face. Iti multumesc!

| somethingmore a răspuns (pentru Okkultist):

A fost placerea mea... Chiar sper sa fii mai bine.

| Animefan13 a răspuns (pentru somethingmore):

Omg,cat de dragut! ei bine, sunt total de acord cu tine. Eus unt bi, asadar te sustin cu totalitate. Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine. A trecut un an pentru a ma putea obisnui sa nu mai plang in fiecare zi. Iti trebuie timp. Sper sa gasesti pe cineva care sa te merite.

| Daniel980 a răspuns:

In cazuri de astea drebuie sa vorbesti cu parinti, prieteni in cine ai incredere cred ca te izolezi din cauza suferintei si din rusine nu-ti fa grizi multi trec prin asta la un moment dat o sa fie bine, cateodata dragostea sincera aduce si suferinta de acea trebuie sa ai grija de cine te indragosteti sa nu suferi iar bafta sper ca te-am ajutat