| anonim_4396 a întrebat:

sunt impreuna cu prietenul meu de un jumatate de an. Eu am 16 ani iar el are 18. Ne iubim enorm. Nu am mai iubit pe nimeni atat de mult cat il iubesc pe el. Tin la el enorm si nu mi-as imagina o viata fara el. Sentimentele sunt reciproce. Intr-o zi am avut o discutie despre sex. El spunadu-mi ca ma va astepta pana cand voi fi pregatita. Eu ma simt pregatita. Dar nu stiu daca corpul meu e pregatit, si as vrea sa mai astept un an, doi ca sa nu mai fie riscul de col uterin. El ma intelege si ma va astepta, a spus ca e impreuna cu mine pentru ca ma iubeste si nu pentru a face sex cu mine. El e primul baiat pe care il iubesc cu adevarat si nu vreau sa-l pierd. Stiu ca suna acum banal... dar totusi mie mi-e frica sa nu il pierd, el mi-a spus ca ma va astepta dar totusi teama asta inca mai e in mine sad Imi puteti da si mie niste sfaturi va rog?worried

Multumesc.

4 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Poi da...lasa timpul sa treaca si daca sentimentele sunt reciproc...sa te vrea pentru toata viata te va astepta si mult mai mult.ma bucur ca mai sunt si fete ca tine...ca sa nu se aruncesa faca prostii de la o asa varsta mica...suna foarte bine ca la 18 ani...sa faci ceva... cel mai important este sa fii tu pregatita...ca daca nu esti veti suferi amandoi... tu pentru ca practic se poate sa nu ai pofta...sa simti numai durere in momentul in care vei face dragoste.si el deoarece daca va ramane cu tine odata ce nu te simti bine in pat cu el...este foarte rau...

| marsy a răspuns:

Nu te mai gindi la sta. sh incercati sa va petreci kit mai mult timp impreuna. daca te iubeste. desigur k v-a astepta. nu te indoi de asta.
o sa faci acest pas cand o sa fii PREGATITA. pup

| Antonimu a răspuns:

Spuse claudya care are 13 ani jumatate...

Lasati-ma fratilor cu textele astea, ca altii au facut chestiile astea de mici < 16 ani si n-au avut nici pe naiba. Nu recomand dar nu va mai plangeti atat pentru nimic.

Si anumiti medici recomanda sexul dupa 16 ani, pentru ca atunci corpul tau e pregatit... deci s-au terminat schimbarile majore si vor urma schimbari minore... schimbarile acestea vor avea loc pana la 45 - 50 de ani... deci daca vrei, poti sa iti incepi viata sexuala cand o sa incepi sa faci riduri.

Oricum mi-e mila de astia care stau dupa fete ca voi... "nu pot, nu vreau, nu ma f*t, nu sunt pregatita" si alte sute de motive fara nici un rost... mai bine le-ati spune prostilor pe fata cum sta treaba... "uite ba boule, nu vreau sa ma f*t cu tine... si stau cu tine doar pentru ca e la moda sa am gagic"...

In fine... eu nu stau dupa fete... ori e ca mine, ori nu e deloc.
Fetele (fetele, nu femeile)... sunt cele mai aiurite fiinte pe care le-am intalnit... nici ele nu stiu ce vor de fapt.

| claudya a răspuns:

Trebuie sa mai cresteti putin...