| bEBE4456 a întrebat:

Buna sunt impreuna cu un baiat dar nu ma atrage aspectul lui fizic, dar imi place felul lui de a fii, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți place aspectul lui fizic, dar ești cu el pentru că compensează prin felul lui de a fii. Fă ce vrei, dar este o pierdere de timp. Nu te gândi că el îți va oferi motive să-l iubești, iar rezultat faptelor lui va fi ca tu să te îndrăgostești de el. Degeaba are un caracter corespunzător cerințelor și nevoilor tale, dacă, între voi nu este acea chimie, acea atracție fizică, acele sentimente profunde și intense. Mai bine încheie acum decât mai târziu. Vei investi timp și te vei atașa de el, iar atunci îți va fi mai greu să vă despărțiți.

3 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Sincer...eu nu cred ca aspectul fizic conteaza foarte tare.Insa daca tu nu il consideri tot ceea ce cauti la un baiat, incluzand si aspectul aici, e cam degeaba toata treaba.Pentru ca peste un timp si simpatia asta pe care o simti fata de felul lui de a fi va disparea intr-o zi cand nu vei mai suporta sa il vezi langa tine.Nu stiu, cand esti indragostit, consider ca vezi persoana respectiva perfecta din toate punctele de vedere.Si daca tu nu te simti atrasa de el...

| RAY a răspuns:

Sa i spui asta si sa nu-l bagi in zona prieteniei, fi sincera cu el, nu ma atragi fizic, degeaba te atrage personalitatea lui daca lipseste atractia fizica, in lipsa atractiei nu apare iubirea, si o sa regreti in viitor si poate el te va iubi si va suferi atunci, fi sincera cu el

| DaniAdrian a răspuns:

Aspectul fizic este temporar, asa a fost si va fi mereu, cum este si la sexul feminin, care se straduieste sa arate ''cat mai bine'' aplicand 1 tona de machiaj pe zi, cand de fapt este frumos asa cum e, ceea ce va conta mereu este sa ii pese de tine, sa il duca capu si gura, sa fie precaut si grijuliu, restul vin de la sine cum ar fi intelegerea si respectul, good luckwinking