| Aηηy a întrebat:

Sunt impreuna cu un tip de 3 luni doar pentru ca am vrut sa il uit pe fostul. Intre timp el a ajuns sa tina foarte mult la mine si trece printr-o perioada mai grea iar eu incerc sa il ajut sa o depaseasca. A devenit foarte dependent, atunci cand ne certam un pic vine oriunde dupa mine ca sa ma impace sau cand am avut perioade mai grele m-a ajutat sa trec peste, ma suna non-stop, nu suporta sa ma vada ca vorbesc cu altcineva, a devenit cam stresant.Problema este ca fostul meu prieten vrea sa fim din nou impreuna chiar daca stie ca acum sunt cu altcineva. La fostul inca mai tin dar chiar nu stiu ce sa fac. Cum ati proceda? Ma gandeam sa renunt la amandoi..Multumesc pentru sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Sa stai cu cineva pentru a uita pe altcineva nu este tocmai o alegere inteleapta.
Te-ai folosit de el si nu e ok.
Sfatul meu ar fi sa il lasi liber sa isi gaseasca pe cineva care intr-adevar sa tina la el, orice om are dreptul la fericire.
Cat despre fostul nici asta nu ar fi o alergere potrivita...ciorba reincalzita nu are acelasi gust!
Ai putea sta o perioada singura, pana vei gasi persoana la care sa ti cu adevarat!
Succes.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo happy vad ca gandesti bine. Asta e si raspunsul. O noua realtie alaturi de alt baiat. Alaturi de primul langa care mai ai sentimente, relatia nu va mai fi la fel, iar langa actualul, mai ales daca nu il iubesti, te vei simti sufocata. Deci. Spor in cautarea noului partener mai bun pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit bine, dar renunta si cu gandul nu numai practic.Actualul da dovada de gelozie, din cate spui, gelozie care sigur va creste in timp si apar probleme destul de neplacute.Fostul,daca faci pasul inapoi, inseamna ca te injosesti si la orice discutie va avea ceva de reprosat.Solutia cea mai buna ti-ai dato singura.Eu ti-am explicat motivele.Mult noroc.

| Overom a răspuns:

Voi stiti doar sa va folostiti... apoi nu va mai pasa de nimic si de nimeni asa ca orice ai face nu ami conteaza scopul ti l-ai facut, rau ai facut deja, deci poti lua prima decizie care iti vine in minte

| scorpiaX a răspuns:

Gandeste-te de 2 ori inainte sa faci un lucru. daca ramai cu actualul nu vei fii fericita, daca te desparti de acesta vei rani unom nevinovat si cu fostul poate ca nu te intelegi bine, si tu o sa fiicea ranita.