| anomiserarac1996 a întrebat:

sunt in criza! nu stiu ce mancare sa fac pentru pranz...imi poate da cineva o idee? sa fie ceva rapid, multumesc!

10 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ce ai în bucătărie?
Merge și o supă rapidă.
Poți face cartofi la cuptor cu unt și o salată. Sau cartofi „natur" și apoi îi pui cu unt. sunt ușori și foarte gustoși.
Ori prăjești ceva...ori pui ceva la cuptor, într-o juma' de oră o să fie gata.
Mai ai varianta cu omleta + o salată...sau o salată de cartofi cu roșii, ceapă, crastaveți, brânză, ou fiert...sau cartofi cu maioneză, foarte buni și ăștia.
Mai poți fierbe paste și le faci cu brânză, ori fierbi 10 minute un sos rapid...
Toate sunt foarte ușor de făcut.

Poftă bunăhappy

| syd a răspuns:

Asta e perfecta dupa parerea mea:

http://www.culinar.ro/......3/4/26142/

| irrumator30 a răspuns:

Ciorba de perisoare!

| NickName01 a răspuns:

Nu stiu daca e chiar pentru pranz, dar pentru ceva rapid cred ca merge salata bulgareasca!

| NickName01 a răspuns:

Contine: branza feta, sunca presata, ou fiert, salata verde, masline,...

| NickName01 a răspuns:

Şi sa stii ca este fenomenala la gust!

| cllaudDia a răspuns:

Paste laughing

| secret093 a răspuns:

Cartofi pai si o omleta laughing

| SorinMarius a răspuns:

Cartofi prajiti!