| Pissitau18 a întrebat:

Sunt însărcinată în 8 săptămâni și putin. Ieri am fost la control, iar doctora mi-a spus ca s ar putea sa fie 2 bebeluși. Nu unul. Dar nu se vede bine. Se poate sa fi avut gemeni și ca unul din ei sa se fi absorbit? Sau trebuie sa mai aștept câteva săptămâni ca să se vadă sigur dacă e doar unul sau sunt doi? Sunt puțin derutata ca nu înțeleg cum unul din bebeluși dacă ar fi fost doi sa fie absorbit și celalalt sa fie bine și sa se dezvolte.

Răspuns Câştigător
| DaniAdrian a răspuns:

Sincer mai asteapta o vreme pana se mai coc painicile tongue Si poti sa te dci din nou la un control si sa vezi mai bine detaliile, exista probabilitatea sa ai gemeni, ceea ce o sa fie mai mult decat bine, o sa ai 2 ingerasi pe caplaughing Iti doresc o sarcina usoara in continuare, good luckwinking

| Pissitau18 explică (pentru DaniAdrian):

Da trebuie sa ma duc peste 2-3 săptămâni la control sa vad. Oricum mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La doar 2 luni de sarcina inca nu se vede clar daca-s doi sau unul, abia pe la 4-5 luni o sa fie clar!
Dar, felicitari si ....nastere usoara!

| mihai69 a răspuns:

La atât de puțin timp imaginea de la ecografie e mult prea neclară ca să se poată distinge multe detalii. Răbdare!

| Pissitau18 explică:

Ps: Doctora mi-a zis ca se dezvolta bine și ca e unde trebuie. Ritmul inimii este de 162 de batai pe minut. Deci nu e cazul sa fac avort happy