| Adyna_2391 a întrebat:

sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac asa ca am zis sa apelez la ajutorul vostru, cum am facut-o de atatea ori.Stau cu un baiat de 2 saptamani, il plac foarte mult, ba mai mult m-a ajutat sa trec peste un esec anterior. M-am atasat foarte mult de el, chiar daca stiu ca e prea devreme.Sa trec la subiect:aseara eram cu el si mi-a aratat niste poze din telefon, printre ele erau si poze cu fosta lui iubita cu care spunea el ca nu mai sta de o luna.In timp ce imi arata pozele l-a apelat cine care era trecut,, iubita mea" si eu am intrebat cine e iar el mi-a raspuns ca e verisoara lui cu care se intelege el foarte bine(imi mai spusese de ea si inainte)si mi-a spus ca daca vreau sa raspund la telefon si sa ma conving dar eu nu am vrut pentru ca nu imi sta in caracter sa fac asa ceva. Apoi a vazut ca sunt putin suparata si mi-a zis sa iau telefonul sa sun la numarul respectiv si sa vad cine e dar tot nu am vrut. Voi ce credeti? ce ar trebui sa fac ca sa aflu daca m-a mintit? ar trebui sa il supun la mici teste? Si daca da, care ar fi acelea, dar fara ca el sa isi dea seama? Va rog daca imi puteti da cat mai multe sfaturi.Va multumesc. Dau fundita.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Special_girl a răspuns:

Nu cred ca era iubita lui(fosta) pentru ca nu prea imi vine a crede ca era sa-ti incredinteze telefonul daca era ea, aici am 3 ipoteze:
1) te cunoaste foarte bine si stia ca nu vei dori sa raspunzi
2)era fosta si lui ii place mult sa riste
3)nu stia ce sa-ti spuna si a zis sa raspunzi, sperand ca nu o vei face.
Sincer nu cred ca ar trebui supus la teste pentru ca asta ar insemna ca nu ai incredere in el si s-ar putea sa se sfarseasca prost.Lasa timpul sa treaca.

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Trebuia sa accepti sa raspunzi si te lamureai pe loc, si cine era persoana respectiva si daca el de fapt te minte.

| Cryssy a răspuns:

Poate chiar nu te-a mintit. Poti spune "te iubesc" sau poti vorbi cu "iubita", "iubitu", "iubire" si cu prietenii cei mai apropiati sau cu unele rude. Insa nu stiu prea bine ce sa spun. Uneori nu e bine nici sa ai deplina incredere in cineva.

| Alina a răspuns:

Nu cred ca cineva ar trece-o pe verisoara sa in telefon "iubita mea " laughing eu cred ca te-a mintit la faza asta si inseamna ca iti ascunde ceva.Cred ca ar trebui sa-i dai direct papucii, daca te-a mintit o data o va face si pe viitor.

| danutz_6930 a răspuns:

Nuuu, e ce-l mai nasol cand se ajung la chestii de genu asta! totusi, cam "dubioasa" situatia, trebuia sa rasp la tel, atunci toate indoielile tale ar fi fost comfirmate sau infirmate! poate a fost un test din partea lui, sa vada cum reactionezi...gandeste-te la asta! mai asteapta putin, in 2 saptamani nu poti sa ai incredere in elsad! ai grija ce faci! happy

| zuzulica a răspuns:

Trebuia sa raspunzi dc raspundeai acum numai aveai indolielihappycauta nr in agenda si fural suna si vezi cine este te faci ca, cauti pe o alta persoana etchappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SIncer? Teste? O tampenie!
Daca ti-a dat telefonul sa suni, nu inteleg de ce ai dubii. Daca t il-a dat inseamna ca nu te-a mintit, daca te mintea iti spune ca e verisoara lui si atat, nu-ti spunea sa raspunzi.
Decizia iti apartine!

| Againontpu22 a răspuns:

Sigur nu era verisoara lui. poate ii mai place putin de fosta iubita. ai facut bine ca nu i-ai luat telefonul pentru ca putea sa ii zica lu fosta iubita sa iti zica ca e verisoara.eu zic ca ar trebui sa il spionezi putin...