| DعeutZa a întrebat:

Sunt intr-o mica dilema..am aproape 18 ani, am un prieten de 4 luni si ceva..ne intelegem bine. dar tatal meu nu este de acord cu relatia noastra pentru ca nici nu are o situatie materiala buna si este si cam mare(25 ani). Am tot felul de discutii din cauza asta si imi cere sa ma despart de el..si eu sincer nu stiu ce sa fac..pentru ca pe o parte are dreptate, stiu ca ma iubeste si imi vrea doar binele. dar tin si la prietenul meu. Ce sa fac? un mic sfat

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Incearca sa nu mai deschizi subiecte despre acest baiat cand e cu familia. Lasa sa treaca de la sine. este o mentalitate foarte ciudata la printi in ziua de azi ei se asteapta ca daca un baiat mai mare sa vrea de la fete doar o relatie sexuala. posibil asta il ingrijoreaza si pe taticul tau sa nu cumva sa te culci cu el si dupacea el sa se desparta de tine. Incearca sa afli mai multe despre acel baiat nu conteaza ca e din trecut sa din prezent s-ar putea sa ai surprize care nu o sa iti placa iar mai bine e sa le afli singura decat sa le auzi de la alti.
Este foarte greu in ziua de azi sa duci o relatie la o asa mare diferente de varsta deoarece sunt multe atracti / provocari si in viata unui baiat dar si in viata unei fete. Baieti calca mult mai mult pe bec decat o fata deci odata ce i se "aprind calcaiele" dupa o fata nu o lasa pana nu ajunge unde vrea el. Fa ce crezi tu ca e mai bine pentru tine inasa fel incat sa nu suferi prea mult mai incolo si sa iti dai seama ca pierzi timpu degeaba

10 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ce te faci cand vei fi nevoita sa manci mamaliga goala din cauza ca ai vrutiubire in saracie? tati tau are dreptate ascultal, cauta unu cu bani sh vei fi fericita

| RetardedRacoons a răspuns (pentru elasexygagica):

Si cu **** mare, sa aiba si **** mare neaparat.

| elasexygagica a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Corectlove struck

| 354 a răspuns:

Buna ziua! spune-i "taticului " ca dragostea nu are varsta! din contra mie mi se pare absoluta normala diferenta de varsta dintre voi, daca tu il iubeste si el te iubeste cu adevarat de ce sa nu fiti impreuna? doar pentru ca vrea tatal tau? eu iti spun asa :daca baiatul acesta te merita cu adevarat, te apreciaza, te respecta, si mai ales are sentimente pentru tine nu il lasa! nu face greseala asta pentru ca mai tarziu vezi avea de suferit! in cazul tau iti zic asa :Gandeste cu inima, nu cu capul! mi-a placut foarte mult intrebarea ta, si mi-a facut placere sa iti dau un sfat! mult succes! inca ceva :parintii intotdeauna privesc din prisma lor, din unghiul lor de a-si feri copiii de eventuali "escroci de dragoste " normal poate ei sunt singurii oameni care ne vror binele cu adevarat! dar in cazul tau ti-am zis nu il lasa pe baiat, iubiti-va in continuare!

| J0hn a răspuns:

O intrebare. tatal tau participa si el in relatie? Ce, conteaza parerea lui happy? Fa-ti viata ta. nu condusa de alti oameni.

| RetardedRacoons a răspuns:

Explica-i tatalui tau ca esti oricum prea uratica ca sa-ti gasesti unu cu bani.

| Cosmotel a răspuns:

Ce conteaza la varsta asta situatia materiala? urmeaza cumva sa va luati?
daca da, are dreptate tatal tau tongue

| Maya_deci_1993 a răspuns:

Fa doar ce simti. nu conteaza varsta si bani. atat timp cat iubesti dar incearca sa imparti si varza si capratongue

| Delia_Dinca_1990 a răspuns:

Explica-i tatalui tau ca il iubesti si in privinta banilor... aste se poate remedia, gaseste ceva de munca si gata. Dra daca e si lenes si fara bani, iar tu trebuie sa il intreti, no way.Mai bine gasesteti altul.