| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de 10 luni si ma iubeste simt eu asta si nu e in stare sa ma insele cu altcineva chiar daca are foarte multe ocazii, asta toti deja il cunosc, dar eu pe el nu il merit..Si eu pe el il iubesc enorm, inca de cind aveam 8 ani pina acum ca am 16 dar nu demult l-am inselat, m-am sarutat cu alt baiat, iar el daca ar afla ar ramine foarte dezamagit de mine si in general de dragoste fiindca el imi spune zi de zi ca are noroc el cu mine sad si daca ar afla ceva neplacut de mine atunci el ar renunta la toate sentimentele lui pentru un timp si de mine nu ar mai vrea sa auda. Ce sa fac eu in acest caz? sad Ma simt atit de vinovata.

5 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

In primul rind nu il iubesti ca nu procedai asa cu el si apoi ar fi bine sa afle de la tine ca l-ai inselat dar nu de la altii.Ai putin curaj si demnitate si marturisestei ce ai facut>eu cred ca el merita sa stie adevarul

| OnlineZ a răspuns:

Ina nu se poate numi inselat.si app tu nu il iubesti daca il iubeai nu mai sarutai pe altuu

| kRedhead a răspuns:

Daca il iubeai enorm precum spui nu te mai sarutai cu altul, nici macar nu mai exista pentru tine alt baiat in afara de iubitul tau. Nu stiu cum reactioneaza iubitul tau... Daca ii spui adevarul e bine, dar s-ar putea sa va despartiti sau sa isi piarda increderea in tine, iar daca nu ii spui tu traiesti cu constiinta incarcata si devii depresiva (oh doamne, parca vorbesc despre mine) si el daca afla din alta parte se va supara ca nu i-ai spus tu. Aici e strict decizia ta ce vrei sa faci pentru ca tu il cunosti mai bine.

| corhaz a răspuns:

Sa se desparta de tine.asa meritati voi care faceti asta.cand aveti pe cineva bun langa voi nu va convine.sa i zici si sa desparta de tine si tu sa ramai cu cei nepotriviti sa vezi ce inseamna cand cineva da totul si tu dai cu piciorul

| eeu619 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu iubitul tau si sa.i spui situatia, ar fi mai usor daca ar afla din partea ta nu daca ar auzi pe strada sau ceva de genu, bazeza.te pe faptul ca el te iubeste si ar face orice sa fie mereu cu tine, spune-i ca.ti pare rau si daca te iubeste cu adevarat te va ierta. daca nu inseamna ca astepta momentul potrivit sa se desparta de tine