| Quess1432 a întrebat:

Bună! Sunt într-o relație de 8 luni, prietenul meu la început era foarte iubăreț, foarte atent, îmi dădea multă atenție, ceea ce de la un timp încoace s-a schimbat total, stă doar pe telefon, sau dacă nu e telefonul este televizorul, nu mă bagă în seamă, schimbăm două trei cuvinte și cam atât, și când încerc să îi explic ceea ce mă deranjează nu vrea să mă asculte și îmi spune mereu ca caut ceartă și să mă maturizez. Îmi puteți da niște sfaturi ce aș putea face în situația asta? Vă mulțumesc!

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cu el nu mai ai ce face. Cu siguranta s-a plictisit de tine, nu-l mai atragi...si e foarte posibil sa-si fi gasit si pe alta. Daca nu ai forta necesara sa-l parasesti tu, te sfatuiesc ca macar sa fii pregatita emotional, sa nu vina ca o surpriza si sa nu suferi prea mult atunci cand te va parasi el, pentru ca mai devreme sau mai tarziu o va face.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

S-a plictisit

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, asta fiind clar ca a aparut o alta fata in viata lui, de aceea sta tot timpul pe telefon, comunicand cu ea, probabil.
Iti cauti altul, ca asta de si-a pierdut intersul pentru tine numai dupa 8 luni, inseamna ca-i pierdut definitiv.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca sa iti exprimi sentimentele care il fac sa se simta aiurea inseamna cearta din punctul lui de vedere, atunci mai intelept este sa va despartiti. Fara comunicare reala nicio relatie nu tine. Iar asta nu se rezuma la vorbit despre chestii triviale la care cadeti ambii de acord, totul fiind bine si roz.NU.Implica munca multa din partea celor doi si e clar ca el nu este dispus sa contribuie.

| relian a răspuns:

Dupa 8 luni, deja si-a dat seama ca nu esti cea care sai ofere ce el cauta.
Ce ai putea face? Sa il descosi, sa afli adevarul, apoii daca ce cauta el la tine, ori ce iti lipeste tie si el ar vrea, se poate remedia, o sa rezolvati.
Daca nu se poate remedia ce cauta el, atunci fiecare pe drumul lui, nu are rost sa va incurcati unu pe celalalt.

| Miruna333 a răspuns:

Da, imatur, indisponibil emotional, care nu isi poate asuma vina si arunca pe tine tot. Nu-l intereseaza si nu ai ce face. Ce ai putea face pentru tine este sa gasesti pe cineva caruia chiar ii pasa de tine, si nu de forma. Caruia ii pasa ce ii comunici si te asculta ca sa te inteleaga, nu ca sa iti dea replica ca clovnul din aceasta situatie. V-ati instrainat si daca vei mai trage de relatie, doar prelungesti inevitabilul. Taie raul din radacina si pune-te pe tine pe primul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum s-a zis mai sus. I-a trecut atractia. Ti-a dat love bombing la inceput, i-ai cazut in plasa, te-ai indragostit nebuneste de el, el a castigat ce-a vrut, si i-a trecut indragosteala.
As zice sa te detasezi. Ofera-i aceeasi energie daca cu vorba nu te ia in seama si in timpul asta focuseaza-te pe tine.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Ca ultima încercare, mergi prin fata lui în lenjerie sexy.Din pat pleacă totul.Cat de des faceți sex?
Mai poți încerca și ignorarea.Ce îți face el ție fa-i și tu lui.Nu-i faci de mancare, nu-i spala hainele, ieși cu fetele.
Tot nu percuteaza? Lasa-l cu telefonul și vezi-ti de viata ta.

| simina2404 a răspuns:

Deci efectiv suntem in aceeași situație si tot de 8 luni laughing cum îl cheamă

| brnpuppy13 a răspuns:

A gasit pe alta?