| Iheartyou18 a întrebat:

Sunt intr-o situatie cam dificila. Mie imi place de X foarte mult timp insa lui doar acum a inceput sa-i placa de mine. Pana aici nici o problema, doar ca acum mie a inceput sa imi placa si de un prieten bun de-a lui, Y, si nu stiu ce sa fac. X este dragut la fel si Y doar ca Y se comporta mai frumos, este tipul de baiat politicos cu fetele in timp ce X nu e chiar asa...adica cu mine se comporta frumos, dar cu altii un prea...voi ce ati face in locul meu?

6 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Nu cred ca ar trebui ales in functie de calitati/defecte deoarece aparentele pot fi inselatoare. Sa aleaga inima ta happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Exilee):

Pai ca sa puna in balanta calitatile si defectele trebuie sa ii cunoasca destul de bine, nu crezi? Ca altfel nu ar avea vreun rost sa aleaga daca inca nu stie destule despre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa pui in balanta calitatile si defectele fiecaruia dintre ei si vezi care iese in avantaj, dupa este doar alegerea ta.

| Zabbyel a răspuns:

Ramai cu xwinking in cele din urma o sa vina schimbarea x devine y love struck iar y devine xwinking
pentru x o sa fie ceva nou sa fie politicos in timp pe cand y s-a plictisit sa fie politicos sad cam asa o sa evolueze schimarile love struck

| BlakeLively a răspuns:

Doar tu stii cine te iubeste mai mult si pe cine iubesti tu mai mult. Pune-i la incercare, si vezi cene iti sare in ajutor, sau cine te place asa cum esti tu.

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Pai eu nu zic sa te iei chiar asa de mult dupa defecte dar nici sa le ignori.Gandestete foarte mult la alegerea ta si fi sigura ca o vei face bine sa nu regreti mai tarziu.
Cunoastei bine pe amandoi si dupa sa alegi dintre ei sa nu te inseli in privinta lui X sau Y.