| Mihaa22 a întrebat:

Buna.
Sunt intr-o situație mai ciudata.
Deci am cunoscut un băiat la fostul loc de munca, am muncit cam jumătate de an acolo. Ideea e ca de când l-am vazut mi s-a pus pata pe el, el având atunci relație. I-am spus atunci ca îl plac și m-a refuzat pe vremea aia pentru ca avea pe cineva dar îmi dădea semnale mixte (o zi îmi dădea atenție și ma lua de mâini și ma făcea sa rad și 2 zile pe ignor). De cam doua săptămâni am început sa vorbim, ne-am și vazut o data (el e singur acum) și nu stiu ce suntem laughing
Adică ne-am sărutat și vorbim zilnic și ne sunam și ma alinta, ideea e ca simt ca ii este rușine cu mine sau mi se pare mie sau nu stiu. Ideea e ca îmi place de el mult de tot și as vrea sa simt ca e sigur ca e oficial dar mi-e teama ca-l voi speria dacă-i zic asta, poate e prea devreme. Nu prea îmi spune nici el ce simte sau dacă simte ceva. Vorbim doar chestii basic și as vrea sa stiu ce gândește, sa discutam despre chestii mai serioase dar simt ca nu prea ii place sa discute despre chestii de genul.
Ne sunam, vorbim puțin despre chestii neimportante și se lasă liniștea laughing
Chiar dacă îmi convine ca stam pe apel și îl simt aproape chiar dacă nu vorbim mai nimic, câteodată simt ca îl plictisesc și as vrea sa stiu cum sa-l "abordez".

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un barbat care te-a refuzat odata, nu te va accepta niciodata.
Daca insisti probabil ca se va distra cu tine, te va folosii si apoi te va parasii, dar nu va avea niciodata sentimente pentru tine si nici nu exista viitor alaturi de el.
imi pare rau ca raspunsul meu nu este ceea ce ai fi vrut sa auzi, dar asta este adevarul crud, pe care el il confirma de altfel, prin atitudinea lui de "plictiseala" pe care o abordeaza, cand vorbiti.

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Daca e vb de plictiseala, las-o balta si daca e timid. zii direct ce vrei. esti fata. poti avea si tupeu, daca 2 zile te place 1 nu, nu e vina ta, e a lui, asa sunt si eu laughing) 2 zile vorbesc calm. 1 zi ma enervez. is plictisit, poate are si el probleme, dezbate subiectul cu el, fii femeie, gandeste asa: nu sta dupa persoane care te vor doar cand se simt ele bine, fii cu o persoana care vrea sa fie cu tine ca in zicala aia "si la rau si la bine" si care repara nu arunca cand lucrurile se strica, mult succes, o viata ai, o data mori.laughing

| haileewatson a răspuns:

Un barbat care te doreste cu adevarat iti va spune asta

greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ideea ta este ca lui i-ar putea fi "rusine" cu tine,cel mai bine ar fi sa-l intrebi direct acest lucru,macar afli adevarul.
Nu te multumi cu un raspuns usor,insista.
Nu lasa conversatiile sa lancezeasca,glumeste,povesteste-i nimicuri care l-ar putea interesa,vorbeste-i despre hainele lui,despre comportamentul lui, despre aspectul lui fizic care iti place atat de mult!
Ca sa-l "abordezi", cand ramai fara inspiratie, adu-i aminte de zilele in care v-ati cunoscut si radeati impreuna, posibil sa-si dea drumul si el.
Adu-i aminte cand si cum i-ai spus ca-l placi si spune-i ca la tine situatia nu s-a schimbat.Si poate ca s-o fi schimbat la el...nu?
Cat timp exista o speranta, insista!
Altfel n-ar fi tinut legatura atat timp si n-ar fi fost mereu in preajma ta, zic eu.
happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu am prins intrebarea (care nu e).

Dar daca ar fi sa imi dau cu parerea, as zice ca... daca va sarutati si petreceti timp impreuna, inseamna ca sunteti impreuna. Fie pentru o relatie, fie pentru sex, fie pentru altceva.
Acum tot ce ramane de facut, este sa vorbiti deschis despre asta. Daca nu cu EL, atunci cu cine sa vorbesti? Cu noi? Cu el o sa iti formezi relatia, cu el ar trebui sa vorbesti deschis si despre orice.

Ar trebui sa iti ofere siguranta si increderea necesara pentru a putea trece si inainta in aceasta relatie.

Bafta sa aveti!