| larisa_6677 a întrebat:

Buna sunt larisa am si eu o intrebare nu mi-a venit ciclu de doua luni si nu stiu ce sa fac ce ar putea fi?

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

O dereglare hormonala. La fetele care au ciclul menstrual de putina vreme, este posibil sa vina neregulat. Este ceva normal, nu trebuie sa-ti faci griji. Ori asta, ori ai racit la ovare. happy

Răspuns utilizator avertizat
| monyk a răspuns:

Buna,poate fi vorba de o raceala sau de o dereglare hormonala serioasa.In cazul in care ai intretinut act sexual se poate lua in calcul si o posibila sarcina,daca ai intretinut relatii sexuale,fa un test de sarcina,daca nu atunci inseamna ca e o dereglare mai cu seama si ca totusi ar trebui sa mergi la medic sa vezi cum sta treaba.
Si eu am patit sa nu imi vina o luna intreaga,in corpul unei femei se produc diferite schimbari si multi factori pot determina lipsa menstruatiei,stresul,alimentatia,raceala,etc.
Mai asteapta sa vezi daca iti vine,daca nu prezinta-te la medic,e mai bine sa mergi ca sa stii care e problema.
Altceva nu ai ce sa faci, menstruatia nu o poti face sa apara, nu o poti grabi sau intarzia.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Dereglare hormonala.

| yodeni a răspuns:

Clar esti insarcinatabig grin parerea mea

| DraPraaHaarp a răspuns:

@yodeni de ce e asa de clar?thinking stii u ca ea a facut sex?thinking

dereglare hormonala

| emchristina a răspuns:

Buna. Probabil e o dereglare. Si eu am avut mari probleme la inceput cu ciclul. Daca te-ai racit la ovare ar trebui sa te doara destul de tare burtica. Am trecut si prin asa ceva si e groaznic:S.