| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt nicoleta si as vrea sa stiu daca poti ramane gravida in a 4 zi de ciclu, ca sunt foarte curioasa

9 răspunsuri:
| bibitza a răspuns:

Nu straight face...sigur nu poti ramane insarcinatawinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar riscul e foarte mic.

| ioanaa a răspuns:

Eu stiu ca spermatozoizii traiesc pana la 7zile in interiorul vaginului, pentru ca e un mediu propice (umezeala si caldura), dar in contact cu aerul mor (sa zicem). Tu nu te-ai protejat sa inteleg.

| cribus a răspuns:

Nu...

| blackkrose a răspuns:

NU ..stai linistita nu ai cum.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! poti ramane in absolut orice zi! Am o prietena doctorita care a ramas in mijlocul ciclului!, asa ca... FOLOSESTE MEREU PREZERVATIVUL, E sI ANTI B O L I, NU DOAR ANTIBABY!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica cand esti pe ciclu nu poti ramane gravida doar cand nu esti
eu sunt mai prostuta
cand sunt pe ciclu nu pot face sex?
asta am crezut dintodeauna
astept raspuns

| doctorciomu a răspuns:

Cea mai fertila perioada pentru o femeie este cu 5 zile inainte si 5 dupa ce i a venit menstruatia, nu strica sa consulti un ginecolog! sau sa te protejezi mai atent data vitoare! Tine minte ca nici o metoda contraceptiva nu este 100%! deci ai grija de tine si cauta sa mergi la un cabinet daca crezi ca e ceva in neregula!

| Lorenada a răspuns:

Da, dar de putine ori se intimpla acest lucru.