| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt noua aici si as avea nevoie de cineva care stie ce spune! Va rog fiti seriosi. Daca la o ora dupa actul sexual neprotejat am luat pastila de a doua zi deoarece a ejaculat pe langa si am luat o ca sa fiu sigura sa nu se intample nimic! Dar a doua zi, am avut iar un contact sexual neprotejat, fara ejaculare.Ce s-a intamplat exact?

7 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Pe langa ce au zis cei care au raspuns. Pastila de a doua zi e o bomba cu hormini, ceea ce poate duce la dereglari grave, si este recomandata de maxim doua ori pe an. Deci data viitoare, ar trebui sa te gandesti si la tine nu numai la placerea partenerului, fiindca nu el o sa traga, ci tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu avem idee ce s-a intamplat exact in corpul tau si nu stim daca erai sau nu in perioada fertila si nici daca pastila de a 2-a zi va functiona pentru tine, sau nu.

Sexul se face intotdeauna cu PREZERVATIV fiindca riscul de sarcina si de contaminare cu boli sexuale, este extrem de mare.

| mihai69 a răspuns:

O să ai tulburări hormonale câteva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu era mai simplu dacă foloseați prezervativ?

| MarinelaMihailescu778 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era dar nu am avut si a fost pentru prima oara.Imi puteti explica va rog

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dubios cum îți pui sănătatea în pericol.
Pe lângă sarcinile nedorite poți lua și bolile cu transmitere sexuala, dacă nu te protejezi.

| MarinelaMihailescu778 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Eu am nevoie de un raspuns concret la ce am spus, stiu despre bolile cu transmitere sexuala, dar eu vreau sa stiu sigur ce se poate intampla in organismul meu!