| anonim_4396 a întrebat:

sunt noua aici.va rog cititi tot e foarte important.eu am aproape 16 ani iar iubitul meu a facut acum 18.acum o saptamana a fost majoratul lui. dupa petrecere am facut dragoste.asta n-a fost planuit, dar s-a intamplat.eu am fost virgina.suntem impreuna de un an.am trecut prin foarte multe impreuna. dar am avut o relatie la distanta. el de cand a fost cu mine, adica de un an nu mai facuse sex. stiu ca na avut nici o aventura de o noapte. dar eu stau la matusa mea acum, adica in vacanta si sunt la 3 case de el. dar matusa nu ma lasa sa plec de la poarta si ma lasa seara pana la o anumita ora. iubitu crede ca matusa are ceva cu el, ca vrea sa ne desparta. mi-a zis ca s-a saturat sa stam mereu pe podul ala. ca dect sa stie ca sunt la 3 case de el si ca nu putem sa plecam pe nicaieri sa ne plimbam prefera sa vb la telefon. in ultimele zile a fost foarte rece cu mine. zice sa fac eu ceva, sa vb cu matusa. dar n-am cum.nu pot sa fac nimic.am plans foarte mult din cauza asta. aseara i-am dat ultimatumul:ori eu, ori ambitia lui.sa jurat c nu renunta la nici una.era vb sa ne intalnim aseara sa vb fata in fata dar n ma mai sunat.eu l-am sunat dar nu mia rasp.nikiodata nu ne culcam fara sa ne spunem noapte buna. ce sa fac? cum sa fac sa intleaga? nici mami nu poate sa vb cu matusa, ca ar insemna sa se certe cu ea si nu meam mai vedem.ca nu sunt de aici. dar asta e temporar, pana isi ia el carnetul. ce fac?

Răspuns Câştigător
| ralu_1668 a răspuns:

Duci o lupta grea.pe unul dintre ei tot trebuie sa ii faci sa inteleaga, cat despre faptul ca ai facut dragoste daca nu regreti nu ai de ce sa iti faci griji pana la urma urmei tot se intampla o data, bine ca ai ales o persoana pe care o iubesti. parerea mea este sa ii faci cunostiinta matusi tale cu iubitul tau poate asa o sa vada ce baiat este si o sa aiba incredere in amandoi

5 răspunsuri:
| Michell_7762 a răspuns:

Iar aceeasi poveste! Fat frumos se poarta bine pana isi vede interesul si dupa ciao, la revedere, incepe santajul.Nu o sa invatati niciodata ca baietii sunt cei mai ...nu gasesc cuvantul potrivit.Matusa ta procedeaza f. bine pentru. ca nu esti fiica ei si pentru.ea esti o responsabilitate, daca ti se intampla ceva ea va raspunde in fata parintilor tai, dar si in fata legi.Ar trebui sa stai cuminte, iar daca el nu vrea sa mai vb cu tine motivandu-se, inseamna ca nu a vrut decat "ceva " de la tine pe care tu deja i l-ai dat. Sa inteleg ca esti la liceu (16 ani) dar nu ai nimic legat cu limba romana (gramatica), incearca sa te gandesti la scoala ca restul l-ai "rezolvat" Nu intelegeti niciodata ca atata timp cat te respecti tu, te va respecta si persoana de langa tine.Cred ca atunci cand te-ai culcat cu el erai sub influenta lui Bahus. Stii proverbul "tu o faci, tu o tragi! "ti-a placut sa te distrezi raspunde consecintelor care vor urma (cred ca te-ai protejat si nu te vei trezi cu barza la usa) bafta.

| deeeeea1 a răspuns:

Tu ar trebui sa mai incerci sa vorbesti cu matusa ta si sa-i explici, trebuie sa inteleaga.Iar daca nu ai putea vorbii si cu mama ta sunt sigura ca poate sa te ajute fara sa se certe cu matusa ta.Iar iubitul tau pe deoparte e de inteles pentru ca daca ai spus ca ati avut o relatie la distanta si acum aveti ocazia sa va vedeti mai mereu, il deranjeaza normal.dar daca te iubeste o sa inteleaga :d. Good luck:*:*Funda?big grin

| EuTeIubesc a răspuns:

Buna! E f trist ce ti se intampla tiestraight face, dar mai vb cu matusa ta, fa.o sa inteleaga ca nu patesti nimic daca stai mai mult de ora la care te lasa...sincer, nici pe mine nu ma lasa mai tarziu de o ora, dar incerc sa vb cu mama, sau cu cine e acasa, si pana la urma ma lasabig grin... poate nu e o idee asa de buna, dar crede.ma ca nici eu n.as stii ce sa fac, daca as fii in locul taustraight facestraight facestraight face

| xLaRySa a răspuns (pentru EuTeIubesc):

Bună! Incerca să vb si u cu ai tai.

| itidausfaturi a răspuns:

Tu te faci mca te duci la magazin si te duci la el si vorbiti