| Theodora_4996 a întrebat:

sunt noua pe aici, am 17 ani si cred ca sunt insarcinata...nu vreau sa fac avort...astept pareri

6 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Ai 17 ani celmai rau lucru este sa ai un copil, imi pare rau dar avortul este o solutie sau il poti da spre adoptie la varsta asta nu ii poti oferi nimic poate parintii tai care sigur nu vor fi prea bucurosi sa afle ca vor fi buniki acum.
Gndestete ca ai o viata de trait pe mine mama m-a nascut la 19-10 de ani e foarte placut a merg cu e aundeva si sa o intrebe lumea daca e majora, dar inacelas timp si-a pierdut ani din viata din cauza mea desi ea nu regrete lucrul asta app eu am 16 ani.
Trebuie sa te gandesti bine ce ai de gand sa faci, gandeste-te ca iti va fi foarte greu sa iti gaesti un iubit care sa te accepte,

| Pitic a răspuns:

19-20 scuza-mi greselile x-x

| Candice a răspuns:

Fa un test de sarcina.
Gandeste-te, daca ai copil, mult mai bine este sa avortezi si sa-l faci cand esti pregatita 100%. Parintii tai probabil vor fi suparati. In cel mai rau caz isi vor retrage sprijinul. Ramai cu iubitul tau. Stati la el. Dupa ce nasti, copilul va trai in chinuri pentru ca niciodata nu va avea ce au ceilalti. Va suferi mai mult decat suferi tu pentru avort. Gandeste-te, un copil cere multe.

| Inoue a răspuns:

Hey!
Eu spun sa te duci la farmacie si sa iei un test de sarcină inainte de toate.Dacă iese pozitiv,vei fi mămică. Dacă nu, ghinion. După ce faci primul test de sarcina, du-te si mai cumpara unul cam la 1 saptamana-10 zile. Testele de sarcina nu sunt sigure 100%. Dacă iese si al doilea pozitiv,vorbeste cu ai tai, cu tatal copilului. Dacă iese negativ si tu chiar iti doresti copii, mai incearca.Parerea mea e sa nu iti pui in cap o familie acum, la varsta asta.Sunt de acord cu tine, nici o femeie nu ar trebui sa facă avort dar din nefericire, Romania este printre primele tari cand vine vorba de rata avorturilor.Fiecare copil este o binecuvantare!
Bye

| XxY_5456 a răspuns:

"Crezi" ca esti insarcinata? OMG. asta inseamna mai mult de 2 luni. Eu zic sa te grabesti! Cu ce? 2 teste de sarcina - unul sa il faci in orice perioada a zilei iar celalalt. old fashion: dimineata! Daca UNUL din ele iese pozitiv. fuga la ginecolog. si in functie de rezultatul obtinut acolo. poti sa iei in considerare celelalte mesaje de pe aiciwinking. Succes!
P.S.: Sper (pentru binele tau) sa nu fii. pentru ca o sa fie mai mult decat. dificil (un cuvant FOARTE light pentru situatia data).

| gaby1389 a răspuns:

Hey.nu e cel mai bun lucru sa faci avort.nu e lucru rau sa ai un copil, e o binecuvantare, e cel mai frumos dar care ti-l poate oferi viata.eu abia astept sa-mi vina pe lume baietelul, mai avem vreo 4 saptamani dar nu imi pare rau. abia astept sa ma strige mami,sa ies cu el pe afara,prin parc, sa faca nazbatii, uff...nu asculta ce zicem noi aici.asculta ce zice inima ta si fa cum crezi tu ca este mai bine.trebuie sa fi tu pregatita :*