| Andreea:">Puusik a întrebat:

Sunt noua pe aici.big grin.As avea si eu o intrebare. Seara gasesc pe bichini o substanta alba! De la ce gasesc aceasta substanta alba? Si de la ce varsta este normal sa gasesc aceasta substanta alba pe bichini? Mentionez ca am doar 13ani si 8luni si nu mi-a veit menstruatia inca. Este normal asa ceva? Multumesc anticipat!kiss

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da e ceva normal draga mea! Daca nu ti-a venit inca menstruatia atunci e clara treaba, inseamna ca trebuie sa iti vina si stai linistita ca este un semn ca menstruatie e pe cale sa iti apara si e doar o secretie normala care a avut-o sau o are orice fata, am avut si eu inainte sa imi vina ciclul menstrual si acum nu mai am, unele fete mai au si dupa ce le vine, depinde de organismul fiecareia, dar tu nu iti fa griji, e momentul sa devi o femeie in toata regula!kiss

| bibishor a răspuns:

Este mai mult decat normal, stai linistita, toate femeile au asa ceva, nu ai de ce sa iti faci grija...probabil ca si menstruatia iti va veni ni peste mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foarte normal! Nu iti face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga da la ginecolog nu mergi chiar si pentru o discutie normala, nu neaparat consult cu toate ca si acela este necesar chiar si o ecografie asa din principiu.iti spun asta ca sint stan patitul.deci substanta alba o ai pentru ca ea este o mucoasa si vaginul se autocurata de mucoase ca si nasul/deci toaletarea este f importanta/iar tinerele chiar daca nu au act sexual trebuie mers la ginecolog pentru o ecografie se fac chisturi si netratate ajung la operatie.mare atentie/nu e valabil pentru toata lumea/dar suflii si in iaurt/sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie sa ati vina stai linistita ie normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga nu te sperialove strucklove strucklove struck si eu am tot 13ani dar mi-a venit si asa mi s-a intamplat si mie love strucklove strucklove struck fii pregatita cand te duci la scoala iatzi in ghiozdan tampoane pentru.urgentza.succes