| Mimi_4871 a întrebat:

Buna sunt noua pe aici

Deci va rog foarte mult sa nu ma judecati sau sa radeti, e foarte serios pentur mine.

sunt cu un baiat de vreun an si ceva si de 3-4 luni locuim impreuna la parintii lui, noi avem camera noastra. am vazut pe history ca intra pe site-uri cu homosexuali, dar de multa vreme. Eu am aflat doar seara trecuta. Nu m-am gandit ca siturile respective ar fi de homoxexuali... si sunt socata imi vine sa mor. am vazut ca se uita numai la poze cu barbati. In fiecare noapte imi spune ca n-are somn, si intra pe net. Eu dorm, si niciodata nu m-am gandit sa verific pe unde intra plus ca, calculatorul e cu spatele spre pat deci nu pot sa vad unde intra. Pur si simplu am descoperit din greseala.
inca ceva, el se uita si foarte mult la televizor la sporturi de contact in care culmea sunt cu barbati dezbracati la bustul gol cum ar fi box, k1, wrestling, ufc mma inainte pe el nu il pasioanau deloc sporturile astea decat fotbalul dar brusc e foarte interesat de ele
de comportat nu se comporta ca si cum ar fi pe invers adica nu are gesturi feminine sa dea din mana sau asa dar relatia noastra sexuala a devenit foarte rece de cand m-am mutat la el inainte faceam sex de vreo 3-4 ori pe saptamana acum abia facem o data sau de 2 ori si asta la insistentele mele ca parca nici nu mai are chef sad
voi ce credeti? ar trebui sa vorbesc cu el? mie totusi rusine sa il confrunt in legatura cu asta ca daca lui ii plac baietii

11 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

O parte dintre barbati sunt mai mult "curiosi". Asta nu inseamna neaparat ca sunt homosexuali sau bisexuali.Ar trebui sa ai rabdare o vreme si daca lucrurile continua ii spui ce ai descoperit si stati de vorba.Nu e vina ta pentru comportamentul lui, o parte dintre baieti vor pur si simplu sa "experimenteze". Iar in legatura cu sexul dintre voi, nu mai insista tu, poate va insista el atunci. Daca nu, trebuie discutat deschis!

| 16.laura.16 a răspuns:

Pentru inceput, trebuie sa stii ca exista si bisexuali. Ei se simt atrasi si de barbati si de femei.

Acum, n-ai nicio certitudine ca iubitul tau se simte atras de barbati. E doar o presupunere. Cred ca cel mai bine este sa -i spui ce ai vazut la History si sa astepti o explicatie. Daca e o simpla greseala? Daca nu ai curajul sa atingi aceasta problema, intr-o noapte cand n-are somn, uita-te la ce sait se uita...
In ceea ce priveste sporturile de contact, multi baieti se uita si nu trebuie etichetati...
In plus, nu cred ca ar sta cu tine 1 an si 4 luni daca ar fi atras de barbati. Dar cum e viata voastra sexuala? Iti pune semne de intrebare?
Comunica cu el. E foarte important.

| Miha1308 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa vorbesti deschis cu el, sa ii spui ce ai vazut si ce se intampla. Apoi sa il intrebi diverse lucruri dar fara sa il faci sa se simta jenat.Arata-i ca poate sa vorbeasca cu incredere si deschis cu tine despre orice si sa iti spuna adevaraul pentru ca tu nu il vei judeca si nu ii vei reprosa nimci oricare ar fi acesta.Multa bafta!:*

| HelpBoy a răspuns:

Cel mai bine e sa vb cu el.

| RossSaid a răspuns:

E gay si ii e rusine si nu vrea ca nimeni sa afle ...deci te cam foloseste pe tine!
Scapa de el, repede

| analia0103 a răspuns:

Mie nu mi-ar fi rusine, si daca ii plac baieti, inseamna ca nu ii pac femeile! daca as fi in locul tau mas despatri de el!

| RaduHD a răspuns:

Vorbeste cu el!

| vraiull a răspuns:

Parerea mea ar fi sa nu il intrebi pe direct ca s-ar putea sa iasa urat daca nu e pe invers.Incearca sa faci ceva momente mai speciale intre voi si fi foarte atenta la el si cand te saruta sau ceva de genu sau foarte usor iti poti da seama cand faceti dragoste. Sar putea sa fie pe invers dar intre timp s-ar putea sa incerce sa se schimbe sau sa fie normal daca ma intelegi.Parerea mea sper sa iti foloseasca

| anamisis a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il prinzi intr-o dispozitie ok nici trist nici nervos si pur si simplu sa ii spui ce simti. Nu spune direct..."stii eu cred ca esti gay sau..."pur si simplu ca ai observat o schimbare la el, ca e mai rece si vrei sa stii de ce. Poate ca nu e gay, uneori baieti prefera sa vb despre problemele lor cu prietenii, aici trebuie sa fi foarte atenta la comportamentu lui fata de alti baieti.Incearca sa vorbesti si cu mama lui si intreab-o cum era el cand era mic si de aici poti sa iti dai seama de unele chesti.Si eu am un amic care e super frumusel doar ca e in dubi cu orientarea lui sexuala.Inca ceva daca el e gay si observa ca tu asta ai vrea sa stii incepe sa o nege in un mod agresiv, pentru unii gay le este foarte greu sa recunoasca si Iubita e un alibi, un scut.Bafta si sper ca totul sa fie bine intre voi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte simplu :X iti las id-ul meu

| PunkPrincess_7346 a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca e gay...in primul rand ce are tota lumea cu oameni gay...probabil ca e Bi sau doar curios.