| symina12 a întrebat:

Sunt o fata de 17 ani jumate si am un prieten de 1an si 3 luni.eu sunt virgina si prietenul meu vrea sa o facem dar nu stiu ce sa fac.intr-un fel si vreau pentru ca il iubesc si stiu ca ma iubeste si o sa fie alaturi de mine. dar parca am nevoie de o parere. voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| zoricuta a răspuns:

Felicitari! Daca ai reusit sa-l tii un an si 3 luni langa tine fara sex esti o norocoasa. in general in zilele noastre si baietii si fetele vor doar asta, o placere de moment, dupa aia fie ce-o fi.Inseamna ca baiatul te iubeste cu adevarat si nu este sexul ceea ce va uneste si cred eu ca nu va va desparti. A gasit multe alte calitati la tine si nu urmareste "ceva"pentru ca de atunci ti-ar fi dat papucii de mult. Cand vei fi pregatita o sa te daruiesti lui fara nici o problema si fara nici o remuscare. Pana atunci sa fii sigura ca ai langa tine un baiat din categoria '"pe cale de disparitie". "NIMIC NU-I PLACE MAI MULT UNEI INIMI DECAT SA FACA O ALTA INIMA MAI PUTIN TRISTA" SAGESSE

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fa ceea ce simti, dar gandeste-te bine inainte ca sa nu iti para rau mai incolo.In relatie trebuie sa existe incredere, comunicare si multa iubire...si respect; daca e asa in relatia voastra atunci e ok, totusi daca nu te simti pregatita nu o fa inca...asa aveti destul de mult timp, dar important e sa iei decizia care crezi tu ca e mai buna. DAca o vei face din iubire, nu e nimic rau; daca va iubiti, il iubesti, te iubeste atunci de ce nu?
Cum ti-am spus gandeste-te bine inainte, daca o vei face ai mare grija, sa te protejezi si lasa sa vina totul de la sinewinking.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1 an şi trei luni şi nu te-a trimis la plimbare tot înghiţind faza cu "nu sunt pregătită". Într-un fel e şi el de vină că nu te-a făcut pe tine să vrei până acum.
Pe de altă parte, legal şi medical ai vârsta în regulă.
Mai bine fă acest pas măcar de dragul lui că a stat pe uscat 1 an şi trei luni. Eu ori aş fi încercat să te fac pe tine fizic vorbind să te simţi pregătită fie te trimeteam la plimbare de mult.

1 an şi trei luni. d'oh

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

De obicei asa ni se pare: ma iubesteee!
Pana ne face faza...
Posibil sa te inseli ca-l iubesti.
Si... mai bine mai astepti putin.
Gandeste-te ca poate doar asta vrea...
Sau poate chiar te iubeste.
Tu o faci! Deci e nevoie de parerea ta! N-o faci cu corpul nostru!

| crysty08 a răspuns:

Sincer o sa incerc sa te ajut dai add la crysty_rapp_2pac si incerc sa te ajut

| marla a răspuns:

Intro relatie de gragoste/sexuala nu sunt instrunctiuni. deci lasa-te dusa de val, si in acele momente crede-ma nu mai ghindesti la nimic, si chiar daca ti-ai face vreun plan nu ar functiona. Fii tu insuti. nu face din asta mare eveniment, te va ajuta sa te simti cu mult mai bine in aceste momente =) succese.

| Andreeagen a răspuns:

Sti cand esti pregatita? Cand nu ai nevoie de parerea nimanui si esti sigura de ceea ce vrei sa faci si nu dai nici un pas inapoi. Daca eziti gandeste-te de 3 ori inainte sa faci ceva.

| francesca a răspuns:

Eu zic sa faci acest pas in momentul in care te simti pregatita. daca te simti pregatita, il iubesti si simti ca sentimentele lui pentru tine sunt identice cu ale tale, atunci, ce mai astepti?tongue, asta depinde numai de tine, cand faci ceva, incearca sa te gandesti bine, si fa-o in asa fel incat sa nu regreti mai tarziu.

happy

| NDY a răspuns:

Eu zic sa te gandesti bine, sa-ti aranjezi toate sentimentele. daca esti sigura ca el e alesul si te iubeste enorm, si intre voi e o dragoste oarba atunci o poti face dar acest eveniment nu trebuie programat, trebuie sa fie ce spontan si frumos...lasa-te dusa de val =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata ce ai pus intrebarea asta tocmai aici nu cred ca esti inca pregatita; nu face asta pentru ca dupa aia o sa regreti enorm; daca te iubeste va astepta pana cand tu te vei simtii pregatita asta daca nu vrei sa fie o experienta nasoala; pana atunci lui ii recomanda manuela; te-am pupat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna symina. Increderea, respectul si viata sexuala sunt "ingredientele" unei relatii fericite si bineinteles de durata. Daca unul dintre aceste componente lipseste, nu poate fi vorba de o relatie serioasa. Deci, la treaba...big grin