| 150254 a întrebat:

sunt o persoana mai timida ca sa zic asa ...sau mai bine spus abia mi am inceput relatia sexuala ...viitorul meu sot adora sa faca dragoste cu mine si vrea sa incercam diferite pozitii iar eu sunt cam retrasa la ideile lui... ce fac ca sa nu mai simt asa .trebuie sa contribui si eu cu ceva tonguetongue. spuneti mi c sa fac

9 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eee...nici nu ai idee ce pierzibatting eyelashes
incearca macar tongue

| fabiola a răspuns:

Faci ce simti! Iar timiditatea se inlatura cu o comunicare deschisa cu partenerul!

| vykkusor a răspuns:

Incearca sa lasi timiditatea la o parte, in felul acesta tu niciodata nu o sa fii deschisa cu el si nu va pute sa te cunoasca si sa inteleaga ce fel de om esti.Incearca sa comunici cu el mai mult si fii deschisa cu el, iar daca ceva nu-ti place sau nu-ti convine gaseste o modalitate ca sa-i spui, sinceritataea cel mai mult conteaza.pup.pa

| cage a răspuns:

Pai incearca cate o pozitie noua de fiecare data, unele probabil ca nu o sa-ti placa dar altele da tongue oricum merita sa experimentezi pozitii noi cu persoana pe care o iubestiwinking

| bettyk a răspuns:

Mai stii poate o sa-ti placa tongue

| nikoleta93 a răspuns:

Pai dc sa fi timida cu partenerul tau asta chiar nu intelg, eu zic sa incerci si tu unele pozitii ca o sa fie mai bine, ala e adevaratul sex cu pozitii si etc ce va mai permiteti voi.incearca sa ii zici si tu o pozitii care iti place tie sau care ai vrea sa o incerci si nu o sa regreti.succes

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te grabi, ia-o incet si lucrurile vor veni de la sine. ce e important e sa nu ai preconceptii si tabuuri prostesti, de genul: eu nu fac aia, mie nu mi-ar placea sa fac ailalta. Incearca de toate si continuati numai ce va place amandorura.

| deeea28 a răspuns:

Cu sotul tau in pat nu ai de ce sa aduci rusinea. Daca iti e asa greu sa incerci si alte pozitii, pana mai trece timpul mai amana momentul cu motive de astea, "data viitoare" sau "uite mai lasa-ma un timp", dar nu la nesfarsit, ca sigur se va satura la un moment dat. Si schimbati mentalitatea, experimenteaza, banuiesc ca esti destul de tanara si chiar daca nu esti, placerea se obtine incercand mereu altceva, altfel monotonia intra in dormitorul vostru si nu mai iese si e cel mai nasol sa te plictisesti acolo. Si o varianta buna e sa iti faci curaj, sa lasi rusinea de o parte si sa iei tu initiativa, ti-ar fi mai usor, ai face cum iti place si te-ai simti poate chiar mai bine. Nu vine totul dintr-o data, dar daca incerci mereu cate un pic si daca-ti zici mereu ca va fi bine si ca poti sa faci asta, in timp iti va fi mai usor. Si nu mai fi retrasa la ideile lui, nu ai de ce, incearca sa te bucuri de ce-ti ofera si ce ar putea sa-ti ofere, fi mai deschisa cu sotul tau, e viitorul tau partener de viata cu care iti vei imparti toata viata, intimitatea din dormitor, bune si rele. Succes(sper ca am fost de folos)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca numaidecit! pierzi multe intr-adevar!
pur si simplu da timiditatea la o parte si incearca sai implimesti mofturile sotului tau dar nu chiar toate, de la inceput ia-o incet si crede-ma ca o sa ti placa!
vei avea senzatii noi! si nu te vei inlatura de la asa ceva! si de-amu cu timpul le veti incerca pe majoritatea pozitiilor!
Bafta si lasa timiditatea!
ok?
pa pa