| ăăăăăăăăââââLoâding a întrebat:

Buna happy. Sunt prietena fetei care are acest cont pe TPU. Am o intrebare, sau poate mai multe.straight face
Azi mi-a venit pentru prima data menstruatia. Eu am 12 ani, deci e normal ca la o varsta ca asta sa imi vina, nu? Bun... pai la inceput am crezut ca o sa imi curga mult.dar nu mi-a curs din abundenta. Imi v-a veni in fiecare luna pe aceeasi data, sau poate sa imi vine si la 2-3 luni?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna. Este foarte normal sa-ti vina la 12 ani.
La inceput o sa-ti vina putin. Cat despre aceeasi data exacta, nu. O sa ai o "intrerupere", dupa care o sa ti se regleze menstruatia. Atunci o sa stii pe ce data ar trebui sa-ti vina.

Succes! Acum ai devenit o domnisoara.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E foarte normal sa iti vina de la 12 ani[probabil esti mai dezvoltata fizic] si pentru prima data nu iti vine mult dar posibil sa iti vina aiurea pana se regleaza

| beatrice9849 a răspuns:

Este normal, cunosc pe cineva care a avut probleme de la varsta de 10 ani.Pana la o anumita varsta este posibil sa nu fie regulata, dar asta nu reprezinta o problema deoarece de la aceasta varsta incepi sa te dezvolti si in organismul tau au loc niste schimbari, unele minore, unele majore dar nu trebuie sa te ingrijorezi.

Răspuns utilizator avertizat
| Mataarecratimadareunupotsascriuasa a răspuns:

Esti proasta rau, fetito

- Vrei sa te raporteaz bai! Mata e proasta, clar? Vezi cum vorbesti. Daca nu stii sa ii raspunzi la intrebarea prietenei mele mai bine nu mai raspunde deloc!

| Mataarecratimadareunupotsascriuasa a răspuns (pentru ăăăăăăăăââââLoâding):

Iti dedic http://www.youtube.com/watch?v=ALFH3OWCvcc
Cu ocazia aceasta poate inveti sa scrii in limba romana.

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

E foarte normal. :*
O data pe luna iti vine :d, la aceeasi data, sau depinde thinking!
Bafta big hug!